"Wataha" najchętniej wybieranym serialem w HBO GO. Oto najpopularniejsze produkcje 2020 roku w Polsce

Rok 2020 obfitował w HBO GO w liczne nowości. Były wśród nich m.in. produkcje obyczajowe, kryminalne, fantasy, komediowe czy dokumentalne. Które z nich widzowie wybierali najczęściej?

Najchętniej oglądanym serialem w 2020 roku w HBO GO na podstawie danych z okresu styczeń-listopad w Polsce okazała się "Wataha", polska produkcja HBO Europe, nagrodzona m.in. Orłem w kategorii najlepszy serial fabularny za trzeci sezon w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas.

Zobacz wideo Brakuje ci seriali o normalnych ludziach? HBO pokaże dosłownie to: "Normalni ludzie"

Hity HBO GO w 2020 roku. Triumfuje "Wataha" i Tarantino

Na drugiej pozycji znalazł się nominowany do Emmy oraz Złotych Globów serial HBO "Westworld", czyli mroczna odyseja o narodzinach sztucznej świadomości i ewolucji grzechu, a trzecie miejsce zajęła ekranizacja bestsellerowej powieści Stephena Kinga "Outsider". Oto pierwsza dziesiątka:

 1. Wataha
 2. Westworld
 3. Outsider
 4. Wychowane przez wilki
 5. Czarnobyl
 6. Gra o tron
 7. Od nowa
 8. Nowy papież
 9. Ślepnąc od świateł
 10. Zero Zero Zero

Z kolekcji filmów z biblioteki HBO GO w Polsce widzowie najczęściej wybierali produkcję Quentina Tarantino "Pewnego razu... w Hollywood" z Leonardo DiCaprio oraz Bradem Pittem w rolach głównych, a zaraz po nim najczęściej sięgali po film "Aquaman", w którym w tytułową postać wciela się Jason Momoa. Na trzeciej pozycji uplasowały się natomiast "Narodziny gwiazdy" z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem.

 1. Pewnego razu... w Hollywood
 2. Aquaman
 3. Narodziny gwiazdy
 4. Czarownica 2**
 5. Avengers: Koniec gry**
 6. Men in Black: International
 7. Spider-Man: Daleko od domu
 8. Shazam!
 9. Bad Boys for Life
 10. Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Wśród seriali dokumentalnych najchętniej oglądaną produkcją w Polsce w HBO GO w 2020 roku okazał się serial HBO "McMiliony", czyli nieprawdopodobna, acz prawdziwa historia kradzieży 24 milionów dolarów z loterii Monopoly organizowanej przez sieć McDonald’s w latach dziewięćdziesiątych. Na kolejnych miejscach pod względem oglądalności znalazły się: nagrodzony Emmy "Leaving Neverland", przybliżający widzom historię dwóch mężczyzn, którzy jako dzieci obcowali z Michaelem Jacksonem i dziś oskarżają go o molestowanie seksualne, oraz serial HBO "Przysięga", przedstawiający historię organizacji NXIVM, której założyciel i kilku członków zostało oskarżonych o handel ludźmi i wymuszenia haraczy. Oto najpopularniejsze seriale dokumentalne w HBO GO:

 1. McMiliony
 2. Leaving Neverland
 3. Przysięga
 4. Agenci chaosu
 5. Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta

Na pierwszym miejscu rankingu filmów dokumentalnych znalazł się film w reżyserii zdobywcy Oscara Petera Jacksona "I młodzi pozostaną". To dokument, w którym filmowiec, wykorzystując nowoczesne technologie, odrestaurował archiwalne nagrania sprzed 100 lat, aby pokazać historię I wojny światowej. Na drugim miejscu w zestawieniu znalazł się film HBO "Co się wydarzyło 11 września", przybliżający dramatyczne wydarzenia, które rozegrały się 11 września 2001 roku w Nowym Jorku. Trzecim najczęściej oglądanym tytułem był dokument "Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa" przedstawiający fenomen Banksy’ego – jednego z najbardziej kontrowersyjnych streetartowych twórców na świecie. Piątkę najpopularniejszych filmów dokumentalnych stanowią:

 1. I młodzi pozostaną
 2. Co się wydarzyło 11 września
 3. Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa
 4. Lekcja miłości
 5. Postprawda: Dezinformacja i koszt fake newsów
Więcej o: