Discovery+ na Playerze - produkcje własne i hity Discovery od dzisiaj dostępne w serwisie

8 grudnia na Playerze rusza kolekcja discovery+. Użytkownicy otrzymają wyłączny dostęp do produkcji własnych Discovery pod marką discovery+ Originals oraz popularnych polskich i zagranicznych serii w ramach kategorii tematycznych, w tym "Gorączka złota", "Dzika Alaska", "Przygoda i odkrywanie", "Lifestyle", "Kryminalne zagadki", "Ciekawość". Po raz pierwszy w historii, programy Discovery będą dostępne na taką skalę w serwisie online na życzenie - discovery+ znajdzie się w ofercie płatnej serwisu.

Oferta obejmie łącznie 2000 godzin treści, w tym produkcje własne pod marką discovery+ Originals, przygotowane specjalnie z myślą o widzach korzystających z platformy VOD. Biblioteka będzie stale wzbogacana o kolejne tytuły.

Zobacz wideo Polecamy filmy 2020 roku, które zrobiły na nas wrażenie

Programy dokumentalno-rozrywkowe w ofercie discovery+ zostały pogrupowane zgodnie z preferencjami widzów według ich ulubionych kategorii, takich jak: "Gorączka złota", "Dzika Alaska", "Przygoda i odkrywanie", "Lifestyle", "Kryminalne zagadki", "Ciekawość". To intuicyjne i czytelne rozwiązanie ma ułatwiać poznawanie nowego i powiązanego tematycznie kontentu.

W grudniu trzy nowe serie discovery+ Originals 

Wprowadzenie programów z serwisu discovery+ na Playera jest elementem globalnej strategii firmy, która poszerza i integruje swoją ofertę cyfrową. Równolegle Discovery będzie nadal rozwijać istniejące kanały telewizyjne, inwestując w nowe propozycje programowe. Już na wiosnę stacje należące do TVN Grupa Discovery szykują aż kilkadziesiąt premierowych tytułów. - Uruchomienie globalnej platformy streamingowej discovery+ jest dla nas krokiem milowym. Bardzo się cieszę, że Polska jest jednym z pierwszych rynków, na którym zaprezentujemy programy z tego serwisu. Po raz pierwszy tak szeroka biblioteka naszych produkcji będzie dostępna w formacie VOD. Polscy widzowie uzyskają dostęp do naszych unikalnych programów w wybranym miejscu i czasie oraz na dowolnym urządzeniu - mówi Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA. - Kolekcja discovery+ na Playerze wzbogaca też naszą ofertę dystrybucyjną. Mocno wierzymy, że odpowiada ona na nowe oczekiwania widzów, dając im przedsmak radości korzystania z obszernych zasobów treści i poszerza obszar współpracy z partnerami. Najlepszym tego przykładem są już podpisane partnerstwa ze Sky w Wielkiej Brytanii czy z Verizon w USA - dodaje.

W grudniu 2020 roku użytkownicy Playera będą mogli obejrzeć trzy nowe serie discovery+ Originals. Będą to dwie globalne produkcje "Estonia – katastrofa na morzu", "Największa tajemnica Mount Everest" oraz przygotowana specjalnie dla polskich widzów "Pasja na Krawędzi" z Bartoszem Ostałowskim. Wkrótce w ofercie pojawią się kolejne tytuły.

"Estonia – katastrofa na morzu"

28 września 1994 r. prom M/S Estonia zatonął w drodze z Tallina do Sztokholmu. W najpoważniejszej katastrofie morskiej w powojennej Europie zginęły 852 osoby. Od chwili tragedii, 26 lat temu, zarówno ci, którzy przeżyli, jak i ci, którzy stracili bliskich, nie ustają w staraniach, by poznać przyczynę zatonięcia. W serialu dokumentalnym "Estonia – katastrofa na morzu" świadkowie zrelacjonują to tragiczne wydarzenie, a najnowsze podwodne odkrycia rzucą światło na nowe fakty w tej sprawie.

"Największa tajemnica Mount Everest"

Błąd historyków a może tylko legenda? Czy pierwszymi podróżnikami, którzy zdobyli Mount Everest, byli faktycznie Edmund Hillary i Tenzing Norgay w latach 50-tych XX wieku? Co, jeśli ktoś dotarł tam przed nimi? W nowym dokumencie "Największa tajemnica Mount Everest" grupa himalaistów pod wodzą Jake’a Nortona – uznanego odkrywcy, podróżnika i filmowca – spróbuje rozwiązać zagadkę George Mallory’ego i Andrew Irvine’a, którzy w 1924 r. zaginęli w trakcie wyprawy na najwyższy szczyt świata. Czy rzeczywiście udało im się dotrzeć na samą górę? A może przegrali walkę z naturą w trakcie podejścia? Odpowiedzi na te pytania może udzielić słynny zaginiony aparat Irvine’a, na którego poszukiwania wyruszą śmiałkowie pod kierownictwem Nortona.

"Pasja na Krawędzi"

Bartosz Ostałowski to jedna z legend polskiej motoryzacji. Znany drifter przez lata tworzył popularnego vloga, w którym testował wyjątkowe samochody i relacjonował najważniejsze imprezy sportowe. Rozmawiał z gwiazdami motoryzacji, przedstawicielami świata sportu, biznesu, a także zwykłymi ludźmi, którzy zarazili się motoryzacyjną pasją. Jego gośćmi byli już Krzysztof Hołowczyc i Richard Hammond. discovery+ zaprasza na nową odsłonę tej lubianej przez internautów produkcji. W premierowym sezonie widzowie poznają jeszcze lepsze samochody oraz kolejnych wyjątkowych gości. Na fotelu pasażera zasiądą m.in.: Radosław Majdan, Gabi Drzewiecka czy Mateusz Gessler. 

W discovery+ znajdą się także inne popularne tytuły, m.in. "Gorączka Złota", "Złomowisko.PL", "Kamperem przez świat", "Ekstremalna Alaska", "Mikronacje", "Truckerki", "Operacja: LOT", "Nagi instynkt przetrwania: Elita", "Bimbrownicy", "Dr Pryszczylla", "Człowiek kontra niedźwiedź", seria "Ciężarówką przez…", "Bracia Collins biorą się do roboty", "Wiza na miłość", "Salon sukien s?lubnych US", "Sześć razy córka", "Mój sąsiad morderca", "Pojedynki Eda Stafforda", "Gorączka złota: Parker na złotym szlaku", "Klan z Alaski", "Morze złota", "Suknie ślubne dla puszystych" oraz wiele innych. discovery+ w Polsce dostępny będzie w pakiecie Start VOD w Playerze.

Więcej o: