Nicolas Cage zaprasza na kurs z przeklinania. Aktor opowie o historii niecenzuralnych słów na Netfliksie

Jeśli nie macie jeszcze planów na pierwsze dni nowego roku, możecie np. liznąć odrobinę wiedzy przydatnej na imprezach. W programie "History of Swear Words", który wejdzie na Netfliksa 5 stycznia, Nicolas Cage nauczy was, skąd się wzięły najpopularniejsze przekleństwa. Po samym zwiastunie program zapowiada się co najmniej ciekawie (i malowniczo).

- Jest to rzecz wprawiająca w zdumienie, tajemnicza, ociekająca złożonością, siłą i prężnością. Ma jednak w sobie głęboko ukrytą delikatną kobiecość, a nawet, ośmielę się powiedzieć, niegrzeczność - opowiada z pasją Nicolas Cage, pieczołowicie malując na płótnie. - Tak się mówi na tego dzieciaka, który się boi grać w dwa ognie na WF-ie... no, i ewentualnie na kota - dodaje aktor przed ukończeniem dzieła. Domyślacie się, o jakim słowie mowa?

Zobacz wideo Justyna, Marta i Maja o najlepszych filmach widzianych w 2020 roku

Nicolas Cage w nowym programie Netfliksa nie będzie przebierać w słowach

W ten jakże malowniczy sposób Nicolas Cage zachęca widzów do obejrzenia sześcioodcinkowego programu "History of Swear Words", który pojawi się na Netfliksie 5 stycznia. Jak zapowiada "Hollywood Reporter", każdy z odcinków potrwa około 20 minut i będzie poświęcony innemu niecenzuralnemu określeniu. Obok Cage'a w miniserii wystąpią m.in. Joel Kim Booster, DeRay Davis, Open Mike Eagle, Nikki Glaser, Patti Harrison, London Hughes, Jim Jefferies, Zainab Johnson, Nick Offerman, Sarah Silverman, Isiah Whitlock Jr. i Baron Vaughn. Na ekranie nie zabraknie też lingwistów, kognitywistów i leksykografów, którzy zapewnią niezbędny kontekst, jeśli chodzi o wyjaśnianie historii i kulturowego znaczenia przedstawionych przekleństw.

 

To kolejny projekt w wypełnionym kalendarzu Nicolasa Cage'a, który w nadchodzącym roku ma się pojawić m.in. w produkcji Amazon Prime Video na podstawie hitowego dokumentu "Król tygrysów". Chociaż murowanym faworytem do roli Joe Exotica był David Spade, przypadła ona właśnie Cage'owi. Również na Amazon Prime trafi serial animowany "Highfire", opowiadający o bagiennym smoku, który aż za bardzo lubi wychylić szklaneczkę czegoś mocniejszego (w tej roli oczywiście Cage). W drodze jest także film "The Unbearable Weight of Massive Talent", gdzie Nicolas Cage będzie miał szansę się popisać, jak jeszcze nigdy dotąd - zagra bowiem samego siebie. 

Nicolas CageNicolas Cage i rola życia. Aktor zagra samego siebie w filmie o sobie

Więcej o: