Pasterka 2020 online na żywo. Gdzie obejrzeć pasterkę?

Pasterka online to nowość dla wielu wiernych Kościoła Katolickiego. Jednak w szczególnych czasach również święta są szczególne i warto skorzystać z tej możliwości uczestnictwa w tradycyjnej pasterce. Sprawdź, gdzie obejrzeć transmisję z pasterki 2020.

Msza święta online 24 grudnia: gdzie obejrzysz pasterkę?

Boże Narodzenie jest szczególnie ważnym świętem dla katolików. Wspomnienie dnia narodzenia Jezusa Chrystusa obchodzone jest huczniej niż Wielkanoc, która jest dla chrześcijan świętem najważniejszym. Przez cały grudzień przygotowujemy się do celebracji tych szczególnych dni. Każdy robi to na swój sposób - jedni zwracają bardziej uwagę na stronę duchową: uczestniczą w rekolekcjach, roratach, przystępują do spowiedzi. Inni skupiają się głównie na stronie świeckiej - sprzątaniu mieszkań, zakupie prezentów, gotowaniu potraw i pieczeniu ciast. Niemniej jednak po wigilijnej kolacji bardzo wiele osób, bez względu na to jak spożytkowało Adwent, wybiera się na uroczystą mszę, tzw. pasterkę, która co roku ma miejsce o północy. Dlatego też ten rok będzie wyjątkowy, gdyż w kościołach w nocy nie zgromadzą się tłumy, a wielu wiernych zamiast osobistego uczestnictwa, 24 grudnia wybierze mszę świętą online. Wszystko to jest efektem obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, wśród których nie zabrakło ograniczeń dotyczących sprawowania kultu religijnego. W świątyni może przebywać maksymalnie 1 osoba na 15 m². W trosce o siebie i innych - zostań w domu. 

święty mikołaj (zdjęcie ilustracyjne) Teksty polskich kolęd - "Lulajże Jezuniu", "Nie było miejsca dla Ciebie" i...

Transmisja pasterki: gdzie obejrzeć?

Co roku telewizja publiczna organizuje transmisję pasterki z Watykanu, której przewodniczy papież. Msza odprawiana jest na pamiątkę wędrówki, jaką pasterze odbyli w poszukiwaniu nowonarodzonego Dzieciątka. Uczestniczą w niej wierni zgromadzeni w Bazylice oraz na Placu św. Piotra, a także - za pośrednictwem mediów - na całym świecie. Transmisja odbywała się zazwyczaj w Programie Pierwszym Telewizji Polskiej o godzinie 21:30. Jednak w tym roku będzie ona przyspieszona o 2 godziny i rozpocznie się już o 19.30. Jest to związane z obowiązującą na terenie Włoch godziną policyjną, która jest jednym z obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozszerzaniu epidemii. Punktualnie o północy będzie można za to obejrzeć transmisję Pasterki z:

  • sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Szczyrku za pośrednictwem TVP Polonia
  • ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na kanale Polsat News.

szopka bożonarodzeniowa (zdj. ilustracyjne) Teksty polskich kolęd - "Bóg się rodzi", "Oj maluśki" i...

Msza online: oglądaj pasterkę w internecie

Także w internecie można będzie obejrzeć transmisję pasterki z wielu świątyń w całym kraju. Będą one podobnie jak niedzielne msze online, dostępne zarówno na kanałach internetowych parafii, jak i za pośrednictwem katolickich stron internetowych. Niezmiennie liczyć można także na portal msza-online.net, za którego pośrednictwem można będzie obejrzeć transmisję z różnych zakątków Polski i świata. 

Zobacz wideo Czy święta to dobry moment, by powiedzieć przepraszam? [SONDA]
Więcej o: