Czy "Niania" wróci na ekrany? Tomasz Kot jest na tak. "Możemy wejść i dalej to robić"

Tomasz Kot dopiero co cieszył się premierą międzynarodowej produkcji "The Perfect Enemy" ze swoim udziałem, a już pewnie pracuje nad kolejną rolą. Nie jest to powrót do komediowej "Niani", ale aktor najwyraźniej nie miałby nic przeciwko ponownemu spotkaniu na planie z Agnieszką Dygant.

Czy Tomasz Kot, laureat m.in. Orła i Złotych Lwów, chętnie wróciłby na plan sitcomu "Niania", który powstawał dla stacji TVN w latach 2005-2009? Aktor w rozmowie z Bartoszem Pańczykiem z WP.pl odpowiada bez wahania: Tak! Jakby ktoś wpadł na pomysł reaktywacji, to jak najbardziej jestem na tak.

Tomasz Kot o "Niani": Bardzo wiele się wtedy nauczyłem. Przez pięć lat w każdym odcinku była jakaś gwiazda i super to było

Aktor wspomniał przy okazji swoje niedawne spotkanie z Agnieszką Dygant, z którą tworzyli serialową parę w "Niani":

Powiedziałem jej nawet: 'Aga, zobacz. Wyglądasz olśniewająco i fantastycznie, jakbyś była młodsza niż wtedy. Ja z kolei grałem starszego niż wtedy, więc normalnie możemy wejść i dalej to robić, bo wszystko się zgadza'. 'Nianię' skończyliśmy kręcić w 2009 roku. To była niesamowita przygoda. Bardzo wiele się wtedy nauczyłem. Przez pięć lat w każdym odcinku była jakaś gwiazda i super to było.
Zobacz wideo Konrad i Karolina z "Niani" to jedna z najlepszych serialowych par

Na razie nie ma oficjalnych planów dotyczących pokazania dalszych losów Frani Maj, która została panią Skalską, ale zarówno Kot jak i Dygant niejednokrotnie wspominali tę produkcję z sentymentem. Serial powstawał na podstawie amerykańskiej wersji, której twórczynią była Fran Drescher, i był przez wielu nawet wyżej ceniony niż oryginał, m.in. ze względu na aktorskie kreacje Kota, Dygant, a także Adama Ferencego czy Tamary Arciuch. Być może na fali nostalgii oraz powrotów serialowych (m.in. "Brzyduli" z Julią Kamińską i Filipem Bobkiem czy "Usta Usta" z Sonią Bohosiewicz, Pawłem Wilczakiem i Wojciechem Mecwaldowskim) ktoś zdecyduje się na kontynuację? 

"Niania". Maria Maciejowska grała najstarszą córkę Skalskiego. Teraz wychowuje syna. Walczyła o jego życie >>

Więcej o: