Czy "Niania" wróci na ekrany? Tomasz Kot jest na tak. "Możemy wejść i dalej to robić"

Tomasz Kot dopiero co cieszył się premierą międzynarodowej produkcji "The Perfect Enemy" ze swoim udziałem, a już pewnie pracuje nad kolejną rolą. Nie jest to powrót do komediowej "Niani", ale aktor najwyraźniej nie miałby nic przeciwko ponownemu spotkaniu na planie z Agnieszką Dygant.

Czy Tomasz Kot, laureat m.in. Orła i Złotych Lwów, chętnie wróciłby na plan sitcomu "Niania", który powstawał dla stacji TVN w latach 2005-2009? Aktor w rozmowie z Bartoszem Pańczykiem z WP.pl odpowiada bez wahania: Tak! Jakby ktoś wpadł na pomysł reaktywacji, to jak najbardziej jestem na tak.

The Perfect Enemy - Tomasz Kot na plakacieTomasz Kot o "The Perfect Enemy": Nie było łatwo być jedynym Polakiem na planie

Tomasz Kot o "Niani": Bardzo wiele się wtedy nauczyłem. Przez pięć lat w każdym odcinku była jakaś gwiazda i super to było

Aktor wspomniał przy okazji swoje niedawne spotkanie z Agnieszką Dygant, z którą tworzyli serialową parę w "Niani":

Powiedziałem jej nawet: 'Aga, zobacz. Wyglądasz olśniewająco i fantastycznie, jakbyś była młodsza niż wtedy. Ja z kolei grałem starszego niż wtedy, więc normalnie możemy wejść i dalej to robić, bo wszystko się zgadza'. 'Nianię' skończyliśmy kręcić w 2009 roku. To była niesamowita przygoda. Bardzo wiele się wtedy nauczyłem. Przez pięć lat w każdym odcinku była jakaś gwiazda i super to było.
Zobacz wideo Konrad i Karolina z "Niani" to jedna z najlepszych serialowych par

Na razie nie ma oficjalnych planów dotyczących pokazania dalszych losów Frani Maj, która została panią Skalską, ale zarówno Kot jak i Dygant niejednokrotnie wspominali tę produkcję z sentymentem. Serial powstawał na podstawie amerykańskiej wersji, której twórczynią była Fran Drescher, i był przez wielu nawet wyżej ceniony niż oryginał, m.in. ze względu na aktorskie kreacje Kota, Dygant, a także Adama Ferencego czy Tamary Arciuch. Być może na fali nostalgii oraz powrotów serialowych (m.in. "Brzyduli" z Julią Kamińską i Filipem Bobkiem czy "Usta Usta" z Sonią Bohosiewicz, Pawłem Wilczakiem i Wojciechem Mecwaldowskim) ktoś zdecyduje się na kontynuację? 

Dziady na MickiewiczaW ich budynku zagrali "Dziady na Mickiewicza". Teraz pukają do nich policjanci

"Niania". Maria Maciejowska grała najstarszą córkę Skalskiego. Teraz wychowuje syna. Walczyła o jego życie >>

Więcej o: