"House of the Dragon". Wiemy, kto wcieli się w główne postaci w prequelu "Gry o tron". Na pokładzie m.in. Matt Smith

Kolejny serial ze świata "Gry o tron", którego akcja będzie się dziać 300 lat przed znanymi widzom "GoT" wydarzeniami, nabiera rumieńców. Entertainment Weekly podaje, że HBO obsadziło w rolach głównych Olivię Cooke, Emmę D'Arcy oraz Matta Smitha. Wiadomo już co nieco o postaciach, w które się wcielą.

W październiku podano, że w obsadzie "House of the Dragon" znajdzie się Paddy Considine, który zagra króla Viserysa I Targaryena. Według oficjalnego opisu Viserys I to wybrany przez panów Westeros następca Starego Króla, człowiek ciepły, uprzejmy, prawy. Jego pragnieniem jest pójście w ślady dziadka i zadbanie o jego dziedzictwo. Niestety, jego dzieci - Rhaenyra i Aegon II - z powodu walki o tron wywołały wojnę domową, nazywaną Tańcem Smoków. Teraz dowiedzieliśmy się, kto zagra Rhaenyrę - pojawiły się też wieści o dwóch innych postaciach, które mogą sporo namieszać.

Zobacz wideo Bitwa Bękartów. Poznajcie kulisy produkcji największej sceny batalistycznej w Grze o Tron

"House of the Dragon". Ród Targaryenów się powiększa

Jak podaje Entertainment Weekly, w serialu wystąpią Emma D'Arcy, Olivia Cooke i Matt Smith. D'Arcy wcieli się we wspomnianą wcześniej księżniczkę Rhaenyrę Targaryen - pierworodną córkę króla, w której żyłach płynie czysta valyriańska krew. Jak na Targaryenkę przystało, Rhaenyra jeździ na smokach. "Wielu powiedziałoby, że Rhaenyra urodziła się ze wszystkim… ale nie urodziła się mężczyzną" - mówi tajemniczy opis postaci. 

 

Olivii Cooke przypadła rola Alicent Hightower - kto to taki? "Córka Otto Hightowera, namiestnika króla.  Najpiękniejsza kobieta w Siedmiu Królestwach. Wychowała się w Czerwonej Twierdzy, blisko króla i jego najbliższego kręgu; posiada zarówno dworski wdzięk, jak i polityczną bystrość" - zapowiadają twórcy. Jeśli natomiast chodzi o postać Matta Smitha, aktora zobaczymy jako Daemona Targaryena - młodszego brata króla Viserysa i następnego kandydata w kolejce do tronu. "Niezrównany wojownik i jeździec smoków, Daemon posiada prawdziwą smoczą krew. Ale mówi się, że za każdym razem, gdy rodzi się Targaryen, bogowie rzucają monetą…".

HBO ujawniło również, że reżyserami pierwszego sezonu będą Clare Kilner ("EastEnders"), Geeta Patel ("Wiedźmin") i Greg Yaitanes ("House"). Wszyscy stawiają w świecie "Gry o tron" pierwsze kroki i dołączają do starego wyjadacza Miguela Sapochnika (znanego m.in. z odcinka "Bitwa bękartów"), którego wcześniej ogłoszono reżyserem odcinka pilotażowego i showrunnerem do spółki z Ryanem Condelem. Potwierdzono przy tym, że pierwszy sezon składa się z dziesięciu odcinków. Produkcja "House of the Dragon" ruszy w Anglii w 2021 roku - serial ma zadebiutować na HBO w 2022 roku.

Więcej o: