"Wiedźmin". Henry Cavill miał wypadek na planie drugiego sezonu serialu

Jak poinformowała brytyjska gazeta "The Sun", na planie drugiego sezonu "Wiedźmina" doszło do wypadku, w którym ucierpiał Henry Cavill. Aktor nadwyrężył mięsień w nodze, przez co musiał zrobić sobie przerwę od udziału w zdjęciach.

Trwają prace na planie kolejnej serii przeboju Netfliksa, którym w zeszłym roku okazał się "Wiedźmin". Ekipa nie ma tym razem zbyt dużego szczęścia - produkcję przerywano już dwa razy z uwagi na pandemię koronawirusa. W związku z tym doszło też do szybkiej wymiany aktorów w roli wiedźmina Eskela. Teraz - zgodnie z informacjami, które zdobył "The Sun" - w miarę niegroźny wypadek przytrafił się Henry'emu Cavillowi, wcielającemu się w główną postać.

Zobacz wideo Jak się pracuje nad "Cyberpunkiem 2077"?

Henry Cavill na przymusowej przerwie od zdjęć do drugiego sezonu "Wiedźmina"

Według źródeł Cavill doznał urazu nogi podczas ujęć wymagających zwiększonego wysiłku fizycznego - aktor, wyposażony w środki bezpieczeństwa, miał się wtedy znajdować ok. 6 metrów nad ziemią. Odtwórca roli wiedźmina Geralta musi zrezygnować na jakiś czas z aktywności zawodowej, jednak prace nad serialem trwają nadal. Niebawem cała ekipa uda się na świąteczną przerwę. Na ten moment nie wiadomo, kiedy odbędzie się premiera kolejnej serii "Wiedźmina".

Przypomnijmy, że w obsadzie drugiego sezonu znaleźli się do tej pory m.in. Yasen Atour ("Young Wallander") w roli Coena, Paul Bullion ("Peaky Blinders") jako Lambert i Kristofer Hivju ("Gra o tron") jako Nivellen. Agnes Bjorn ("Potwór") wystąpi jako Vereena, zaś Basil Eidenbenz wcieli się w Eskela - zastępuje w tej roli Thue Ersteda Rasmussena, który musiał opuścić serialowy pokład z uwagi na inne obowiązki. Wśród najnowszych angaży jest ten do postaci Meve z Lyrii, w którą wcieli się Rebecca Hansen. Bardzo ważnym członkiem ekipy jest Kim Bodnia, który zagra Vesemira, mistrza i przybranego ojca Geralta.

Jak mówiła latem Lauren S. Hissrich, pandemia koronawirusa miała spory wpływ na kształt historii w nowej serii. - Jeśli chodzi o pisanie scenariusza, wiele szlifowaliśmy (...). Zagłębiam się w skrypty, dokonuję dużych zmian, szczególnie jeśli chodzi o emocjonalny progres naszych bohaterów. Upewniam się, że wszystko, co piszemy, jest naprawdę uzasadnione i prawdziwe - mówiła w rozmowie z The Wrap. W sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia z planu drugiego sezonu, na których fani dopatrzyli się np. ulepszonych (zgodnie z obietnicą) zbroi żołnierzy z Nilfgaardu. 

Eamon Farren jako rycerz Cahir w serialu 'Wiedźmin' "Wiedźmin". Twórcy nie zawiedli i odświeżyli zbroje Nilfgaardu. Efekt jest imponujący

Więcej o: