"House of the Dragon": obsada serialu. Kiedy premiera?

"House of the Dragon" jest na etapie ujawniania nazwisk kolejnych gwiazd, które znajdą się w obsadzie nowego serialu z uniwersum "Gry o Tron". Kogo będziemy mogli podziwiać w serialu?

"House of the Dragon" a "Gra o Tron": o czym będzie nowy serial?

Już od kilku miesięcy pojawiają się informacje o tym, że producenci szykują dla fanów "Gry o Tron" spin-off pt.: "House of the Dragon". Nowy serial ma opowiadać o wydarzeniach, które miały miejsce około 300 lat przed tym, co znamy z sagi "Pieśni Lodu i Ognia". W całości ma skupiać się na losach rodu Targaryenów i na tym jak doszło do ich spektakularnego upadku. 

Według ujawnionych dotychczas informacji wiemy, że historia Targaryenów rozpocznie się w momencie ich największego rozkwitu, kiedy posiadali oni pod swoją władzą aż 15 smoków. Problemy zaczną się, dopiero gdy decyzją króla Viserysa jego następczynią na Żelaznym Tronie ma zostać Rhaenyra, a w tzw. międzyczasie królowi urodzi się syn... To wywoła poważne podziały wśród poddanych. 

"House of the Dragon": HBO rusza z produkcją

Latem 2020 roku HBO ruszyło z castingami do kluczowych ról w obsadzie nowego serialu "House of the Dragon". Wiele wskazuje, że na ekranie pojawi się kilku znakomitych aktorów, znanych szerokiej widowni. Wiadomo, że rozpoczęcie produkcji zaplanowane jest na 2021 rok. Miejmy nadzieję, że nic nie pokrzyżuje planów ekipy filmowej, na której czele stoi, oprócz autora powieści George'a R.R. Martina, Ryan Condal i Miguel Sapochnik. 

"House of the Dragon": obsada serialu

W ostatnich tygodniach ujawniono kilka nazwisk aktorów, którzy wezmą udział w nowej produkcji HBO. Jako pierwsze poznaliśmy nazwisko odtwórcy roli Viserysa I Targaryena. Postać tę zagra Paddy Considine. Wiemy też co nieco o samej postaci. Król miał zostać wybrany przez panów Westeros jako następca Starego Króla. Jest człowiekiem prawym i uczciwym, który chce zadbać o dziedzictwo przodków. Jego dzieci - Rhaenyra i Aegon - walką o władzę wywołają wojnę domową. Rolę księżniczki powierzono Emmie D'Arcy. Z kolei Olivia Cook wcieli się w Alicent Hightower, czyli małżonkę Viserysa, która nie do końca jest przekonana o zdolnościach przywódczych swojego małżonka. 

Ostatnio potwierdzono, że do obsady "House of the Dragon" dołączy znany z roli księcia Filipa w "The Crown" Matt Smith. Jemu przypadnie w udziale zagranie młodszego brata króla - Daemona Targaryena, niezrównanego wojownika o prawdziwie "smoczej krwi".

"House of the Dragon": kiedy premiera nowego serialu?

Kiedy odbędzie się premiera "House of the Dragon"? Została zaplanowana na 2022 rok. Przyjdzie nam zatem jeszcze trochę poczekać na nowe przygody bohaterów epickiej sagi George'a Martina. W tym czasie na pewno nie zabraknie ciekawych wieści około produkcyjnych. Już teraz wiemy, że na liście reżyserów, którzy wezmą udział w projekcie znajdą się takie sławy, jak Clare Kilner, Greg Yaitanes i Geeta Patel.

<<Reklama>> Książki George'a R. R. Martina dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Zobacz wideo Bitwa Bękartów. Poznajcie kulisy produkcji największej sceny batalistycznej w Grze o Tron
Więcej o: