Najlepsze polskie seriale 2020. Które produkcje warto nadrobić? [Netflix, HBO, Canal+, Player]

Polskie seriale w 2020 roku zdominowane zostały przez kryminały i dramaty. Jakie produkcje warto nadrobić w telewizji i na platformach VOD? Podpowiadamy.
Zobacz wideo "Sky Rojo", nowy serial twórców "Domu z papieru", niedługo na NetfliX [ZWIASTUN]

Polskie produkcje z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wzrasta ich jakość, fabuła jest wciągająca i trzyma w napięciu. Jeśli wziąć pod uwagę ostatni rok, który dla branży filmowej i telewizyjnej był dość specyficzny, to nie da się oprzeć wrażeniu, że mimo trudności na ekrany trafiło wiele ciekawych propozycji dla widzów o różnych gustach.

Najlepsze polskie seriale 2020 - co wybrać?

Najlepsze polskie seriale można znaleźć nie tylko na platformach takich gigantów jak Netflix czy HBO, ale także w mniejszych serwisach czy w tradycyjnej telewizji cyfrowej. Walka o widza jest zacięta, a nam pozostaje tylko cieszyć się z tego i wybierać najciekawsze propozycje na wieczorny seans. 

Netflix i polskie seriale z 2020 roku

Netflix jest obecnie najpopularniejszą platformą streamingową na świecie. Również w Polsce ma coraz większe grono użytkowników. Dla producentów tego światowego giganta nasz kraj staje się coraz bardziej interesujący o czym świadczy coraz większa ilość polskich produkcji w bibliotece serwisu. 

  • "W głębi lasu"

Serial oparty na książce bestsellerowego autora Harlana Cobena trafił do serwisu w czerwcu i od początku przypadł do gustu widzom. Jest to właściwie miniserial, gdyż cała akcja rozgrywa się w sześciu odcinkach. Historia toczy się wokół osoby prokuratora, który trafia na miejsce morderstwa. Ofiara, jak się okazuje, miała przy sobie wiele prasowych wycinków na temat śledczego. Wszystko wskazuje na to, że zbrodnia ma coś wspólnego z trudną przeszłością głównego bohatera.

  • "Znaki"

Nie jest to oryginalna produkcja Netflixa, jednak od marca można ją obejrzeć w serwisie. Opowiada o policjancie, który trafia do tajemniczej miejscowości w Górach Sowich, gdzie przed kilkoma laty doszło do niewyjaśnionego morderstwa, a w momencie zawiązania akcji dochodzi do kolejnego mordu na kobiecie. Wątkom kryminalnym towarzyszą historie sprzed lat związane z okolicą i mieszkańcami, gdzie toczy się akcja.

Polskie seriale na HBO - co wybrać?

HBO Polska również nie odstaje od konkurencji, jeśli chodzi o wypuszczanie interesujących polskich seriali. W 2020 roku najbardziej oczekiwaną produkcją był oczywiście trzeci sezon popularnej "Watahy". Pojawiła się także zapowiedź interesującej nowości serialowej - "Odwilży" w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Premiera planowana była na 2020, jednak ostatecznie przesunięto ją na 2021 rok. Akcja thrillera kryminalnego ma toczyć się w Szczecinie, gdzie spod warstw lodu, wyłania się ciało kobiety.

Polskie seriale na Canal+

Canal+, choć dla większości widzów kojarzy się głównie z dużą dawką sportu, dba także o rozszerzenie oferty polskich seriali. W kończącym się roku producenci zaprezentowali nowość na podstawie książki Szczepana Twardocha pt.: "Król". Premiera miała miejsce na początku listopada. Akcja serialu rozgrywa się w przedwojennej Warszawie. Na tle zbliżającej się wojny w stolicy toczy się zupełnie inna walka - o prymat i władzę. Bokser Jakub Szapiro marzy o tym, by stanąć na czele gangu, który rządzi miastem.

Player: najciekawsze polskie seriale

W ubiegłym roku do walki o widzów stanęła także platforma Player.pl. Sukces zawdzięcza ona przede wszystkim rozpoczęciu współpracy z Remigiuszem Mrozem - autorem bardzo poczytnych thrillerów prawniczych z cyklem o mecenas Joannie Chyłce na czele. To właśnie ich ekranizacja sukcesywnie pojawiają się na platformie - na ekrany trafiły już trzy sezony z Magdaleną Cielecką w roli głównej, w tym najnowszy "Chyłka - Rewizja"

Równie ciekawą produkcją jest oryginalny serial Playera na podstawie książki innej polskiej bestsellerowej autorki - Katarzyny Bondy. Chodzi o produkcję "Żywioły Saszy - Ogień", która opowiada o profilerce policyjnej Saszy Załuskiej. W tle natomiast toczy się jej prywatna, pogmatwana historia.

Więcej o: