Co obejrzeć dziś w telewizji? Wigilia - program telewizyjny

Co obejrzeć w telewizji w Wigilię? Sprawdzamy, jakie programy przygotowały dla swoich widzów główne stacje telewizyjne.

Co oglądać w święta w TV?

W święta stacje telewizyjne zazwyczaj stawiają na produkcje znane i lubiane. Większość z nas spędza bowiem czas świąteczny na wspólnym biesiadowaniu, a telewizor często jest włączony tylko "w tle", co znacznie utrudnia zapoznanie się z zupełnie nieznaną fabułą serialu czy filmu. Dlatego też w programie znajdziemy mnóstwo świątecznych szlagierów jak "Kevin sam w domu" czy z polskiej biblioteki filmowej "Poszukiwany poszukiwana". Co jeszcze warto obejrzeć w święta w TV?

Co leci w TV: świąteczne kolędowanie

Zastanawiającym się, co leci w TV w święta, przypominamy o popularnych w tym czasie koncertach kolęd. Zarówno telewizja publiczna, jak i stacje komercyjne co roku przygotowują nowe programy z udziałem największych gwiazd polskiej sceny muzycznej i nie tylko. Nie inaczej będzie w tym roku. Oto kilka ciekawych koncertów, które można będzie obejrzeć już w wigilię:

  • 14.45 - Polsat - Wielkie kolędowanie z Polsatem
  • 15.25 - TVP 1 - Koncert kolęd w bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie
  • 15.45 - Polsat - Golec uOrkiestra. Kolędowanie z Janem Pawłem II w 100-lecie urodzin świętego
  • 16.45 - Polsat - Wielkie kolędowanie z Polsatem - Mariańskie Porzecze
  • 18.00 - TVN - Kolędy z Białegostoku
  • 21.00 - TVP 1 - Gwiazdy kolędują w Zakopanem - świąteczny koncert pod patronatem pary prezydenckiej

Filmy na dziś wieczór: komedie i nie tylko

Ciekawe filmy na dziś wieczór? Oczywiście nawet w Wigilię nie może zabraknąć świątecznych hitów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Idealnie w atmosferę wigilijnego wieczoru wpisuje się znana wszystkim komedia familijna "Kevin sam w domu", która zostanie tradycyjnie wyemitowana przez stację Polsat o godzinie 20.00. Przygody 8-letniego Kevina, który przez pomyłkę zostaje sam w domu na święta, znane są wielu pokoleniom, a mimo to każdego roku wciąż bawią do łez. 

Z kolei fani romantycznych produkcji znajdą coś w sam raz dla siebie na TVN-ie, gdzie o 20.05 obejrzeć będzie można film "To właśnie miłość" z plejadą gwiazd na czele z Hugh Grantem. Przyjemna świąteczna historia umili wieczór i pozwoli wczuć się w klimat Bożego Narodzenia. 

Zobacz wideo Świąteczne filmy. Jakie lubimy najbardziej?

Filmy w telewizji: polecane hity

Kiedy już znudzą nam się świąteczne klimaty, wówczas warto przełączyć się na TVN, który o 22.50 w telewizji pokaże znany i polecany film sensacyjny z 2001 roku "Godziny szczytu 2". Opowiada on o inspektorze badającym sprawę zamachu bombowego na ambasadę Stanów Zjednoczonych w Hongkongu. Wpada on na trop siatki fałszerzy pieniędzy...

TVP, Polsat, TVN: co jeszcze warto obejrzeć?

Wiodące stacje telewizyjne: TVP, Polsat i TVN na Wigilię przygotowują co roku specjalny program. W telewizji publicznej o 19.30 będzie można obejrzeć transmisję pasterki z Bazyliki św. Piotra w Watykanie z udziałem papieża Franciszka, która wyjątkowo odbędzie się wcześniej ze względu na obowiązującą we Włoszech godzinę policyjną. Polsat w tym dniu tworzy dwa bloki audycji: do południa znajdziemy kilka bajek i filmów w sam raz dla najmłodszych, natomiast po południu rozpoczyna się maraton kolędowania. Z kolei TVN do godziny 16.00 nadaje programy te, które pojawiają się w stacji na co dzień, natomiast po południu rusza z filmami świątecznymi.

Więcej o: