Dawid Ogrodnik w kryminale. Zakończyły się zdjęcia do serialu "Rysa", ruszyły do "Układu"

Zakończyły się zdjęcia do serialu "Rysa" według powieści Igora Brejdyganta, którego premierowe odcinki będzie można obejrzeć w styczniu 2021 r. w serwisie Ipla. Jednocześnie rozpoczęły się prace na planie "Układu", kolejnej ekranizacji kryminału tego autora.

"Rysa", pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Największą zagadką okazują się bolesne doświadczenia głównej bohaterki. Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Bohaterka przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż zwykłe porachunki. Cierpiąca na zaniki pamięci Brzozowska zostaje wplątana w niebezpieczną grę, która zmusi ją do ponownej walki z demonami przeszłości.

"Rysa" jeszcze bez premiery, ale już kręcą kontynuację

Canal+ / Materiały promocyjne "Tak dbali o szczegóły, że poprawiali fryzury nawet ludziom w szóstym rzędzie". Byłam statystką na planie "Króla"

W grudniu rozpoczęły się zdjęcia do "Układu", który jest kontynuacją "Rysy". Na ekranie ponownie zobaczymy m.in. Julię Kijowską ("Sługi boże", "Zjednoczone stany miłości", "Drogówka"), Dawida Ogrodnika ("Ikar. Legenda Mietka Kosza", "Cicha noc", "Chce się żyć"), Kingę Preis ("Córki dancingu", "Pod Mocnym Aniołem", "W ciemności"), Mariusza Ostrowskiego ("Znaki", "Solid Gold"), Zbigniewa Zamachowskiego ("Kurier", "Pakt", "Pokłosie"), Janusza Chabiora ("Kamerdyner", "Ślepnąc od świateł", "Wołyń") i Zuzannę Zielińską ("Ultraviolet", "Echo serca", "Młody Piłsudski"). Do obsady dołączy również Adam Woronowicz ("Kod genetyczny", "Kamerdyner", "Nielegalni") i Piotr Witkowski ("Proceder", "Mistrz", "Dywizjon 303. Historia prawdziwa"). Za produkcję "Układu" odpowiada Endemol Shine Polska. SPT Networks CE realizuje projekt – podobnie jak produkcję "Rysa" – we współpracy z Telewizją Polsat.

Zobacz wideo Najciekawsze ekranizacje polskich książek [Popkultura Extra]

"Układ" to druga część cyklu. Komisarz Brzozowska nie może podnieść się psychicznie po dramatycznych wydarzeniach poprzedniego sezonu serialu, a tytułowy układ obnaża prawdę o tym, co dzieje się na szczytach władzy i o ludziach, których wpływy sięgają zbyt wysoko, by ktoś odważył się ich ruszyć. 

Krystian Ochman Krystian Ochman: Śpiewanie po polsku to więcej pracy, ale po co ułatwiać sobie życie?

Za reżyserię "Układu" odpowiada Leszek Dawid ("Jesteś bogiem", "W głębi lasu", "Pakt"). Scenarzystą wiodącym jest autor powieści - Igor Brejdygant ("Paradoks", "Zbrodnia", "Ultraviolet", "Szadź"). Drugim scenarzystą jest Bartosz Janiszewski ("Ultraviolet", "Wataha"). Zarówno "Rysa" jak i "Układ" liczą po osiem odcinków.

Więcej o: