Ferie 2021 w kwarantannie. TVP i MEN ze specjalnym projektem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży

Telewizja Polska przygotowała ofertę dla dzieci i młodzieży na ferie 2021, które zgodnie z decyzją rządu odbędą się w jednym terminie. Z powodu ogłoszenia kwarantanny narodowej, wielu uczniów zostanie na ten czas w domu. Od 4 stycznia jednak, w ramach "Ferii z TVP", prowadzona będzie nauka gotowania, tańca czy gry na instrumentach.

"Ferie z TVP" to nowy program edukacyjno-rozrywkowy przygotowany przez Telewizję Polską we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Ambasadorką projektu jest zwyciężczyni Eurowizji Junior w 2018 roku - Roksana Węgiel.

Zobacz wideo Podsumowanie roku 2020. Książki

"Ferie z TVP" to nowy program dla dzieci i młodzieży w narodową kwarantannę

"Ferie z TVP" emitowane będą na antenach Telewizji Polskiej, w serwisie vod.tv.pl oraz na stronie ferie.tv.pl. Pierwszych odcinków należy spodziewać się od 4 stycznia 2021 roku. Szczegóły oferty przedstawiono na konferencji prasowej, w której udział wzięli prezes TVP Jacek Kurski, szef MEN Przemysław Czarnek i sekretarz stanu w MEN Marzena Machałek.

Dla widzów w wieku od 4 do 10 lat przygotowano program, który będzie transmitowany codziennie od 8:00 do 13:00 na antenie TVP ABC. W ramówce znalazły się programy takiej jak "Ugotuj nam bajkę" i animacje: "Celo i Cuqin", "Ptyś i Bill" czy "Tru i Tęczowe Królestwo".

Mona Liza', obraz namalowany na topolowej desce w latach 1503-06, zamówił wenecki kupiec Francesco Giocondo, pozowała jego żona Lisa Gherardini. Z powodu powolnego tempa pracy Leonarda da Vinci kupiec nie odebrał dzieła i nie zapłacił za nie. Leonardo zabrał więc obraz do Francji, gdzie po jego śmierci kupił go Franciszek I. Obraz trafił do rezydencji króla w Fontainebleau, potem do Wersalu, a w końcu do Luwru. W 1800 r. Napoleon zabrał malowidło z Luwru i powiesił w sypialni w pałacu Tuileries, gdzie pozostawało przez cztery lata. "Mona Lisa" zlicytowana. Za 80 tys. można obejrzeć ją z bliska

Programy dla młodzieży powyżej 10. roku życia dostępne będą w godzinach od 8:00 do 13:00 w ramach pasma wspólnego TVP3. Jak informuje TVP, w ofercie znalazły się filmy, seriale i audycje edukacyjno-lifestylowe. Każdy blok rozpocznie się odcinkiem jednego z seriali "Znajdź mnie w Paryżu" (o losach rosyjskiej księżniczki, która przenosi się w czasie do 2018 roku) lub "Nowych legend o Małpim Królu" (o historii kobiety, która próbuje uwolnić uwięzionego od 500 lat Małpiego Króla - serial oparty jest na chińskiej powieści "Podróż na zachód").

Od godziny 9:00 transmitowane będą 20-minutowe programy edukacyjne, które potrwają około dwóch godzin. W ofercie jest też program "Piłkarskie ABC", które przybliża sylwetki najlepszych piłkarzy świata. "Strefa ruchu" to projekt, w którym pokazane zostaną ćwiczenia i treningi np. zapewniające prawidłową postawę ciała. Można włączyć też program taneczny "Poczuj rytm". Zdalne odwiedzanie muzeów i galerii sztuki umożliwi seria "Zaczarowany świat sztuki!". Dostępny będzie też program "e-MOCje", poświęcony problemom psychicznym dzieci i młodzieży.

Każdy dzień "Ferii z TVP" zakończy się filmem familijnym emitowanym na TVP3. TVP Kultura w tym czasie ma też emitować seriale i filmy, które powstały na bazie lektur szkolnych. - Razem możemy pokonać tę pandemię, spędzając czas w domu, bo taka jest niestety konieczność, bo zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze - mówił Przemysław Czarnek, zachęcając do oglądania propozycji programowej telewizji polskiej.

Canal+ / Materiały promocyjne "Tak dbali o szczegóły, że poprawiali fryzury nawet ludziom w szóstym rzędzie". Byłam statystką na planie "Króla"

Więcej o: