Kurski: Sylwester Marzeń TVP jest jak prąd, gaz, woda. Jak jedzenie, jak powietrze. Upragniony

- Nie można żyć bez Sylwestra Marzeń TVP. Więc on będzie wspaniały, bo jest nam potrzebny, jest tak uprawniony przez ludzi - mówił prezes Telewizji Polskiej i były polityk PiS Jacek Kurski, ogłaszając tegoroczną imprezę sylwestrową. Odbędzie się ona w innej nich dotychczas formie, ale z tymi samymi gwiazdami, m.in. Zenkiem Martyniukiem.
Zobacz wideo Wizjoner, poliglota, "o takie Polskie walczył"! Portret Jacka Kurskiego

- To był niezwykły rok z powodu pandemii koronawirusa. Ale żyć trzeba i witać nowy rok też należy z wielką radością. I Trzeba to zrobić tylko z Telewizją Polską - powiedział Jacek Kurski ogłaszając tegoroczną imprezę sylwestrową państwowej telewizji. Pomimo epidemii i obostrzeń Sylwester Marzeń z Dwójką odbędzie się - jednak w innym miejscu i formule. 

-  Oczywiście żal nam, że nie możemy być znowu w tym roku w Zakopanem. Zrobimy wszystko, żeby te same emocje i ten sam efekt miał tym razem miejsce gdzie indziej. Sylwester Marzeń odbędzie się w amfiteatrze w Ostródzie, w też przepięknym miejscu - zapowiedział Kurski.

Kurski: Nie można żyć bez Sylwestra Marzeń

Impreza - w przeciwieństwie do tych z wcześniejszych lat - nie będzie miała publiczności. Jednak Kurski nie szczędząc słów podkreślał, że w związku z obostrzeniami sylwestrowy program w telewizji jest szczególne ważny.  

-  W tym roku Sylwester Marzeń musi się odbyć. Dlatego, że w tym roku miliony Polaków zostały skazane w wyniku pandemii na samoizolację. Wszyscy spędzą tego sylwestra w domach, przed telewizorami. W związku z tym tegoroczny Sylwester Marzeń w TVP to jest coś jak prąd, jak gaz, jak woda - powiedział i dodał:

Po prostu jesteśmy medium dostarczanym do każdego domu w Polsce. Jak jedzenie, jak powietrze. Nie można żyć bez Sylwestra Marzeń TVP. Więc on będzie wspaniały, bo jest nam potrzebny, jest tak upragniony przez ludzi.

Zapowiedział, że wśród gwiazd będą w dużej mierze wykonawcy znani z poprzednich edycji imprezy, m.in. zespół Akcent, Zenek Martyniuk, Golec Uorkiestra

Kurski wspomniał, że trwają jeszcze negocjacje z artystami z zagranicy. - Ale po co nam wielkie zagraniczne gwiazdy, jak okazuje się, że te osiem milionów przed północą wykręca Zenek Martyniuk - powiedział. 

Więcej o: