Nowości na święta. "Ma Rainey. Matka bluesa" to ostatni film z udziałem Chadwicka Bosemana

Zanim się obejrzymy, zaraz będziemy już siedzieć przy wigilijnym stole, a przy odrobinie szczęścia podczas świąt znajdziemy czas na wymarzony odpoczynek. Czym sobie ten odpoczynek umilić? Jeśli chodzi o nowości, jak zwykle chętnie podpowiemy. Mamy dla was dwa filmy i serial - każda premiera jest z innego świata.

Czy zrobiliście już sobie filmowo-serialowe plany na święta? Niezależnie od waszej odpowiedzi jesteśmy przekonani, że możemy do tych planów co nieco dorzucić. Rzućcie okiem na poniższe tytuły - "Niebo o północy", "Bridgertonowie" i "Ma Rainey: Matka bluesa" mają szansę was zainteresować.

Zobacz wideo Popkultura odc. 58

"Bridgertonowie". Shonda Rhimes zaprasza do świata angielskich wyższych sfer

Śledzimy w nim losy Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor), najstarszej córki potężnej familii, która wkracza na pełną konkurentek scenę małżeńską Londynu w epoce regencji. Dziewczyna marzy o powtórzeniu losu rodziców i znalezieniu wybranka, którego naprawdę pokocha. Na początku idzie jej świetnie i jest bezkonkurencyjna. Jednak gdy jej starszy brat odrzuca kolejnych kandydatów do jej ręki, w popularnej na salonach plotkarskiej gazecie tajemniczej Lady Whistledown pojawiają się liczne oszczerstwa pod adresem Bridgertonówny. Do akcji wkracza wtedy rozchwytywany i zbuntowany książę Hastings (Regé-Jean Page), zdeklarowany kawaler, którego matki debiutantek uważają za najlepszą możliwą partię. Choć Daphne i książę uparcie twierdzą, że nie są zainteresowani związkiem, łączącej ich więzi trudno nie zauważyć — podobnie jak emocji, które aż w nich kipią podczas podchodów i utarczek toczonych na tle wyrażanych przez towarzystwo oczekiwań wobec ich przyszłości.

"Bridgertonowie" to romantyczny, skandalizujący i błyskotliwy serial, który pokazuje, że prawdziwa przyjaźń jest ponadczasowa, z siłą rodziny lepiej nie zadzierać, a o miłość zawsze warto walczyć. W obsadzie poza Phoebe Dynevor znaleźli się m.in. Golda Rosheuvel, Jonathan Bailey, Luke Newton, Claudia Jessie, Nicola Coughlan, Ruby Barker, Sabrina Bartlett, Ruth Gemmell, Adjoa Andoh, Polly Walker, Bessie Carter i Harriet Cains. Głosu tajemniczej Lady Whistledown użycza Julie Andrews. Serial jest inspirowany bestsellerowymi powieściami autorstwa Julii Quinn. Premiera na Netfliksie: 25 grudnia.

"Ma Rainey: Matka bluesa". Viola Davis staje w szranki o Oscara

Chicago, lata 20. ubiegłego wieku. Pewnego upalnego popołudnia w studiu nagraniowym grupa muzyków oczekuje na Ma Rainey - genialną artystkę i legendarną "Matkę Bluesa" (Viola Davis). Spóźniona na sesję nieustraszona i śmiała Ma wdaje się ze swoim białym menadżerem i producentem w spór dotyczący kontroli nad jej własną muzyką. W klaustrofobicznym pomieszczeniu z każdą chwilą robi się coraz goręcej - dosłownie i w przenośni. Ambitny trębacz Levee (Chadwick Boseman), któremu wpada w oko dziewczyna Ma i który pragnie za wszelką cenę zapisać się w historii muzyki, wciąga swoich kompanów w wir rozmów na przeróżne tematy. W ich trakcie na jaw wychodzą prawdy, które na zawsze odmienią ich życie.

Film "Ma Rainey: Matka bluesa" będący adaptacją sztuki dwukrotnego laureata nagrody Pulitzera, Augusta Wilsona, to pean na cześć potęgi bluesa i talentu artystów, którzy nie godzili się na to, by o ich wartości decydowały uprzedzenia i stereotypy. Premiera na Netfliksie: 18 grudnia.

"Niebo o północy". George Clooney wyreżyserował "w połowie 'Zjawę', w połowie 'Grawitację'"

Postapokaliptyczna opowieść, w której naukowiec Augustine Lofthouse (George Clooney) samotnie pracujący na Arktyce stara się powstrzymać przez powrotem na Ziemię Sully (Felicity Jones) i resztę lecących z nią astronautów ze statku badawczego Aether, który kończy misję na jednym z księżyców Jowisza. Augustine zmaga się przy tym z rakiem, a do tego próbuje się zająć małą Iris (Caoilinn Springall), która ukryła się w jego placówce podczas ewakuacji. Lofthouse stawia sobie wielkie wyzwanie - czuje powinność, żeby zawrócić wspomnianych astronautów z kursu, ponieważ na Ziemi nic już na nich nie czeka. George Clooney reżyseruje adaptację głośnej książki Lily Brooks-Dalton "Dzień dobry, północy", a na ekranie poza Felicity Jones towarzyszą mu David Oyelowo, Kyle Chandler, Demián Bichir i Tiffany Boone. Premiera na Netfliksie: 23 grudnia.

'Niebo o północy' George Clooney wyreżyserował film dla Netfliksa. Są pierwsze zdjęcia

Więcej o: