"Wiedźmin". Netflix obdarowuje fanów serialu. Tym razem pokazał wpadki z planu

Netflix stara się umilić wielbicielom Geralta i spółki kolejne miesiące oczekiwania na drugi sezon serialu. W ramach świątecznej akcji #Witchmas do sieci trafiają nowe materiały - po bożonarodzeniowym filmiku czy sesji z udziałem Jaskra nadeszła pora na kilka wpadek z planu. Jeśli potrzebujecie usłyszeć i zobaczyć Henry'ego Cavilla, który mówi, że "czuje się jak naoliwiona świnia", to jest ten czas.

Do premiery drugiego sezonu "Wiedźmina" jeszcze daleka droga - ciągle trwają prace na planie, które w tym roku skutecznie utrudniła pandemia koronawirusa. W międzyczasie doszło do zmian w obsadzie i w scenariuszach, a do tego w samej ekipie pojawiły się problemy zdrowotne. Twórcy nie tracą jednak hartu ducha i działają nadal, podczas gdy Netflix zabawia fanów akcją #Witchmas. W mediach społecznościowych pojawiają się wspomnieniowe (i nie tylko) materiały z pierwszego sezonu. Był nowy bestiariusz, specjalna sesja fotograficzna Jaskra czy zdjęcia z planu kolejnej serii - choć to ostatnie już nieoficjalnie. W sobotę na Facebooku ukazała się natomiast krótka, ale treściwa kompilacja wpadek.

Eamon Farren jako rycerz Cahir w serialu 'Wiedźmin' "Wiedźmin". Twórcy nie zawiedli i odświeżyli zbroje Nilfgaardu. Efekt jest imponujący

Zobacz wideo Paweł Sasko: Żeby mówić jednym językiem przy tworzeniu "Cyberpunka 2077", mieliśmy listę lektur obowiązkowych

"Wiedźmin". Koń, jaki jest, każdy widzi

Filmik trwa tylko minutę, ale zmieściło się w nim m.in. ujęcie Henry'ego Cavilla w towarzystwie konia wcielającego się w Płotkę, wierną kompankę Geralta. Podczas gdy aktor odgrywa chwilę kontemplacji nad wodą, koń załatwia pilne potrzeby fizjologiczne (czego Cavill nie widzi). W innym fragmencie odtwórca głównej roli narzeka, że "czuje się jak naoliwiona świnia", na co jeden z członków ekipy uspokaja go, że rzeczona świnia przynajmniej jest "seksowna". 

Żeby zaspokoić głodnych wrażeń wielbicieli "Wiedźmina", Netflix będzie musiał się jeszcze nieco pogimnastykować. Póki co nie znamy konkretnej daty premiery nowego sezonu, ale z pewnością zaczekamy co najmniej do ostatnich miesięcy przyszłego roku. Przypomnijmy, że do Henry'ego Cavilla, Anyi Chalotry, Freyi Allan i innych członków obsady znanych z pierwszych odcinków dołączyli m.in. Yasen Atour ("Young Wallander") w roli Coena, Paul Bullion ("Peaky Blinders") jako Lambert i Kristofer Hivju ("Gra o tron") jako Nivellen. Agnes Bjorn ("Potwór") wystąpi jako Vereena, zaś Basil Eidenbenz wcieli się w Eskela - zastępuje w tej roli Thue Ersteda Rasmussena, który musiał opuścić serialowy pokład z uwagi na inne obowiązki. Wśród najnowszych angaży jest ten do postaci Meve z Lyrii, w którą wcieli się Rebecca Hansen. Bardzo ważnym członkiem ekipy jest Kim Bodnia, który zagra Vesemira, mistrza i przybranego ojca Geralta.

Więcej o: