Bracia Sekielscy tworzą niezależną redakcję. "Chcemy, aby to było miejsce nie tylko dla nas"

W sierpniu bracia Sekielscy ruszyli ze zbiórką pieniędzy na stworzenie Sekielski Brothers Studio - nowego medium "niezależnego od polityków i finansowych grup nacisku". Na Patronite udało się osiągnąć próg 50 tys. zł, dzięki czemu dotychczasowe formaty zostaną przeniesione do studia już w styczniu. Sekielscy idą o krok dalej i chcą również dać przestrzeń do pracy innym twórcom.

W studiu SBS będą powstawać zarówno nowe tytuły, jak i formaty znane tym, którzy śledzą działania braci Sekielskich. Mowa m.in. o cotygodniowym programie "Sekielski Sunday Night Live". Oprócz tego na Patronite widnieją takie tytuły jak "Raport Sekielskiego", "Sekielski na zdrowie" czy "Sekielski o nałogach". W drodze jest serial "12 wyzwań Sekielskiego" na temat walki Tomasza Sekielskiego z otyłością. Wszystkie audycje i wywiady mają ukazywać się także w formie podcastów. Na produkcjach braci Sekielskich jednak nie koniec.

Tomasz Sekielski odpowiedział Rydzykowi Tomasz Sekielski odpowiedział Rydzykowi. Planuje zrobić o nim film dokumentalny

Zobacz wideo Paweł Sasko: Praca nad "Cyberpunkiem 2077" jest jak produkowanie 20 filmów jednocześnie

Sekielski Brothers Studio chce się otworzyć na "odważnych, niezależnie myślących twórców"

W niedawnej rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl Marek Sekielski powiedział, że nowe miejsce jest już gotowe do pracy - w tej chwili trwają testy sprzętów. Nagrania mają ruszyć jeszcze na początku stycznia, o czym Sekielski poinformował w krótkim filmiku na Facebooku.

- Chcemy, aby to było miejsce nie tylko dla nas, gdzie będziemy realizowali i nagrywali swoje programy jako bracia lub każdy z nas osobno, ale by tworzyły tam także osoby, które będą miały coś ciekawego do powiedzenia, a nie mają narzędzi, miejsca czy nie wiedzą, jak to zrobić - zapewnia Sekielski na łamach WirtualneMedia.pl i dodaje: -Chcemy zaoferować studio, z którego wyjdzie się ze zmontowaną rozmową wideo czy podcastem. Tworzymy także stronę, na której będziemy udostępniali przygotowane materiały. Będziemy producentem, koproducentem treści.

Jak czytamy w opisie zbiórki na Patronite, zaproszenie innych twórców do SBS i opłacenie ich będzie wymagało osiągnięcia progu wsparcia 100 tys. zł miesięcznie. Wiąże się to nie tylko z udostępnieniem chętnym dziennikarzom studia, sprzętu i redakcji. Sekielscy obiecują także, że stworzą specjalny formularz kontaktowy, dzięki któremu internauci będą mogli przesyłać zgłoszenia w ważnych dla nich sprawach. Na ich podstawie ma powstać program interwencyjno-śledczy "Raport Sekielskiego".

Bracia Sekielscy do tej pory zebrali poprzez Patronite ponad 2,2 mln zł, dzięki czemu zrealizowali dokumenty "Tylko nie mów nikomu" i "Zabawa w chowanego". Trwają prace nad filmem o SKOK-ach, a także nad kolejną częścią serii poświęconej pedofilii wśród duchownych, który ma podjąć m.in. wątek wiedzy i działań w tej sprawie Jana Pawła II. 

Więcej o: