"Stranger Things". David Harbour zdradza, dlaczego nowy sezon serialu jest jego ulubionym

Twórcy "Stranger Things" na początku tego roku ujawnili, że Hopper, w którego wciela się David Harbour, przeżył finał trzeciego sezonu serialu i jest uwięziony na Kamczatce. Jak zdradził aktor, nadchodzącą serię przeboju Netfliksa spokojnie może nazwać swoją ulubioną - jego bohater ma w niej bowiem pokazać "prawdziwe oblicze".

"Cieszymy się, że możemy oficjalnie potwierdzić, że produkcja 'Stranger Things 4' jest w toku, a jeszcze bardziej z tego, że ogłaszamy powrót Hoppera! Chociaż to akurat nie do końca dobra wiadomość dla naszego "Amerykanina", który jest więziony na śnieżnym pustkowiu Kamczatki, gdzie czyha na niego niebezpieczeństwo ze strony ludzi... i nie tylko" - pisali w lutym bracia Duffer, twórcy "Stranger Things". Od tamtej pory pandemia koronawirusa krzyżowała ekipie szyki, jednak ptaszki ćwierkają, że praca nad czwartym sezonem cały czas wre. W niedawnej rozmowie z magazynem "People" David Harbour uchylił rąbka tajemnicy à propos tego, czego możemy się spodziewać po jego postaci.

Wpadki na planie 'Wiedźmina' - Netflix "Wiedźmin". Netflix obdarowuje fanów serialu. Tym razem pokazał wpadki z planu

Zobacz wideo Paweł Sasko: Żeby mówić jednym językiem przy tworzeniu "Cyberpunka 2077", mieliśmy listę lektur obowiązkowych

"Stranger Things 4". David Harbour: Hopper pokaże wam, kim tak naprawdę jest

Przypomnijmy, że w ostatnim odcinku "Stranger Things 3" Jim Hopper zachował się jak bohater i poświęcił się, by Joyce mogła uciec. Wyglądało na to, że szeryf Hawkins i przybrany ojciec Jedenastki zginął w eksplozji, jednak fani szybko (i słusznie) zaczęli się doszukiwać wskazówek, że jest inaczej. Kluczową wskazówkę twórcy ukryli po napisach końcowych - z krótkiej sceny dowiedzieliśmy się, że Rosjanie trzymają na Kamczatce Demogorgona i karmią go więźniami. Kiedy wybierają, kto zostanie zjedzony, rosyjski strażnik mówi, że "nie Amerykanin".

Na początku tego roku jasne stało się, że rzeczonym Amerykaninem rzeczywiście jest Hopper. - Jedną z najlepszych rzeczy, które można zaobserwować w przypadku Hoppera, jest to, że najpierw był obrońcą, człowiekiem działającym w imię sprawiedliwości, a teraz stał się więźniem. Jest w zamknięciu, odizolowany - opowiada na łamach "People" David Harbour. - Widzimy go teraz w zupełnie innym świetle, które gdzieś się już wcześniej przebijało. Ten sezon jest moim ulubionym, bo [Hopper] się szykuje, żeby pokazać wam, jak wygląda jego prawdziwa twarz i kim tak naprawdę jest - dodaje aktor.

Pandemia koronawirusa dała twórcom sporo czasu na wprowadzenie zmian do fabuły. Na razie nie pojawiła się data premiery czwartego sezonu, ale fani nie próżnują - kilka miesięcy temu kłócili się o zdjęcie stosu scenariuszy. Niektórzy obstawiali, że jest ich dziewięć, inni - osiem. 

W listopadzie Netflix informował, że do stałej obsady, w której oprócz Harboura znajdują się Millie Bobby Brown, Gaten Matarazzo, Noah Schnapp, Finn Wolfhard, Caleb McLaughlin, Joe Keery, Natalia Dyer czy Winona Ryder, dołączyło sporo świeżych twarzy. W kolejnym sezonie wystąpią m.in. Joseph Quinn, Robert Englund, Jamie Campbell Bower, Eduardo Franco, Sherman Augustus i Tom Wlaschiha.

<<Reklama>> Książki o serialu dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: