Serial 21-letniej reżyserki z Polski podbił świat. Świąteczny odcinek "Kontroli" ukazuje "wigilię dla wszystkich"

"Kontrola" to pierwszy w Polsce serial, którego główny wątek dotyczy osób ze społeczności LGBTQ. Jego pierwszy odcinek odtworzono w internecie ponad 13 mln razy, zaś wszystkie siedem odcinków dobiło ponad 40 mln wyświetleń. Na Święta Bożego Narodzenia twórcy przygotowali odcinek specjalny, w którym wystąpiły m.in. Magdalena Boczarska i Dorota Stalińska.

"Kontrola" zaczyna się w pozornie typowej sytuacji kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Całość opowiada o miłości dwóch kobiet: Natalii i Majki, które właśnie podczas tytułowej kontroli przypadkowo na siebie wpadają. W następnych odcinkach dowiadujemy się o przeszłości ich burzliwej relacji i śledzimy, jak rozwija się ta znajomość po nieoczekiwanym spotkaniu. Miniserial w reżyserii Nataszy Parzymies, studentki Warszawskiej Szkoły Filmowej, okazał się światowym hitem - większość komentarzy pod odcinkami na YouTube pochodzi od zagranicznych widzów. W drodze jest drugi sezon, jednak 21 grudnia pojawił się przedpremierowy smaczek - epizod świąteczny pod hasłem "Wigilia dla wszystkich".

Zobacz wideo Podsumowanie roku 2020. Serial

"Wigilia dla wszystkich" w "Kontroli". Magdalena Boczarska: To historia o tym, że złamane serce boli każdego tak samo

Na Instagramie kilkoma zdjęciami z planu podzieliła się Magdalena Boczarska, która pojawi się w kolejnej serii "Kontroli". Aktorka napisała: "'Wigilia dla Wszystkich' to, między innymi, historia o tym, że złamane serce każdego boli tak samo. Wiedzą to główne bohaterki - Natalia i Majka, i wszyscy, którzy zasiedli przy wigilijnym stole. Każdy znalazł się tam z innego powodu. Obejrzyjcie tę historię i kochajcie się, nie tylko w święta". 

 

W rolę Majki wciela się Ewelina Pankowska - aktorka znana między innymi z Teatru Nowego czy TR. Natalię zagrała Ada Chlebicka, która od lat występuje w licznych serialach i filmach (m.in. "Historia Roja" Jerzego Zalewskiego i "Bejbi blues" Katarzyny Rosłaniec). Gościnnie na ekranie pojawiają się m.in. Olga Miłaszewska, Michalina Robakiewicz czy Jakub Sielski. Do obsady drugiego sezonu dołączyli Jędrzej Hycnar, Dorota Stalińska i Anu Czerwiński, których również można zobaczyć w wigilijnym odcinku.

 

Charakterystycznym elementem "Kontroli" stały się głębokie, barwne zdjęcia autorstwa Filipa Pasternaka. Produkcją zajął się duet OM Produkcja (Ola Rudzka i Magdalena Knapczyńska). 

Więcej o: