Ostatni dzwonek, żeby obejrzeć "Przyjaciół" na Netfliksie. Serial znika od stycznia

Na początku tego roku w USA zapanowała zbiorowa histeria - z Netfliksa zniknęli wtedy "Przyjaciele". Stało się tak co prawda tylko dlatego, że serial przeniesiono do serwisu HBO Max, ale ból subskrybentów Netfliksa był niemały. W Polsce "Przyjaciele" przetrwali dodatkowych 12 miesięcy - wraz z końcem grudnia produkcja zostanie jednak usunięta z serwisu.

Zniknięcie "Przyjaciół" z Netfliksa to sprawka WarnerMedia, właściciela praw do serialu, który w tym roku wystartował z serwisem streamingowym HBO Max. Platforma w nadchodzącym roku zastąpi HBO GO i pojawi się w Polsce. Jak na początku grudnia informowała Agnieszka Niburska, Content & Commercial PR Director w HBO Europe, HBO Max zawita do nas w drugiej połowie 2021 roku. Czy to oznacza, że wrócą też "Przyjaciele", których polski Netflix pożegna 1 stycznia?

Zobacz wideo Bez jakich filmów nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia? [Popkultura]

"Przyjaciele" znikają z Netfliksa w Polsce. Wrócą na HBO Max?

Jak powiedziała portalowi WirtualneMedia.pl Agnieszka Niburska, HBO o kolejnych premierach informuje z odpowiednim wyprzedzeniem, dlatego na ten moment trudno liczyć na potwierdzenie czy zaprzeczenie obecności "Przyjaciół" w bibliotece HBO Max. Przy okazji ogłoszenia wejścia platformy do Polski dyrektor ds. treści zapewniła niemniej w rozmowie ze Spider's Web, że duża część tytułów dostępnych u nas będzie się pokrywać z tymi w USA. Przypomnijmy, że HBO Max zgromadzi w jednym miejscu nie tylko filmy, seriale i programy oryginalne HBO, ale i te znane m.in. z New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim czy Looney Tunes.

Jedną z atrakcji, którą WarnerMedia planuje przyciągnąć widzów, jest specjalny odcinek "Przyjaciół", który jest w fazie przygotowań od zimy. Cała obsada i twórcy serialu mają odwiedzić plan zdjęciowy w studiu Warner Bros, porozmawiać o pracy nad "Przyjaciółmi" oraz obejrzeć materiały zza kulis. Specjalny odcinek potrwa godzinę i zostanie nakręcony z udziałem publiczności. Z uwagi na pandemię koronawirusa zdjęcia ciągle są przekładane - na ten moment nie wiadomo, kiedy dojdzie do spotkania.

Przyjaciele Reunion "Przyjaciół" po raz kolejny przełożony. Jennifer Aniston komentuje

Jeżeli mieliście w planach obejrzeć na Netfliksie "Przyjaciół", ale nigdy wam się to nie udało, lepiej zakasajcie rękawy - przed wami aż dziesięć sezonów z 263 odcinkami. 

Więcej o: