Sylwester w TV. Co obejrzeć w telewizji? Program telewizyjny na sylwestra

Tegoroczny sylwester będzie prawdopodobnie pierwszym takim w historii. Z racji obowiązujących obostrzeń, wprowadzonej kwarantanny narodowej oraz zakazu przemieszczania się w sylwestrową noc, większość z nas spędzi go w domach. Towarzystwa może nam dotrzymać telewizja. Sprawdźmy, co obejrzeć w TV w sylwestra.

Co dziś w TV – co przygotowały stacje telewizyjne na ostatni dzień roku?

Wielu z nas spędza sylwestra we własnym domu, toteż zasadnym może wydać się pytanie, co obejrzeć dziś w TV. Sprawdziliśmy ofertę największych polskich nadawców, by przekonać się, czy ostatni dzień roku warto spędzić przed telewizorem. I o ile program telewizyjny do godziny 20:00 nie różni się zbytnio od tego, który emitują zazwyczaj stacje telewizyjne w czwartki, to wieczorna oferta jest już całkiem sylwestrowa. Zanim jednak nastanie wieczór, możemy obejrzeć stałe punkty programu poszczególnych nadawców, takie jak programy informacyjne, magazyny śniadaniowe czy powtórki popularnych seriali. W południe TVP1 zaprosi widzów na film obyczajowy ''Wakacje Waltera'', po nim zaś przypomni znany i lubiany film muzyczny z 1977 roku ''Gorączka sobotniej nocy''. Z kolei o 16:25 telewizyjna Dwójka zaproponuje obejrzenie komedii muzycznej zatytułowanej ''Dzięki Bogu już piątek'', natomiast po Panoramie pomoże wykonać rozgrzewkę przed wieczorną potańcówką. Program rozrywkowy ''Sylwestrowe hity'' wprowadzi widzów w taneczny nastrój i przygotuje do wieczornej zabawy.

Co leci w TV w sylwestrowy wieczór?

Tym, którzy zastanawiają się, co leci w TV w sylwestrowy wieczór, podpowiadamy: coś dla ducha i coś dla ciała. TVP2 zaprosi widzów na wieczór w tanecznych rytmach, Polsat zaproponuje udział w największej domówce w Polsce, zaś Jedynka i TVN przygotowały dla telewidzów maraton filmowy. Oto, jakie filmy będzie można obejrzeć:

  • ''Nigdy w życiu!'' (20:05, TVN) – komedia romantyczna,
  • ''Transporter: Nowa moc'' (20:15, TVP1) – film sensacyjny,
  • ''Witamy na Hawajach'' (22:00, TVP1) – komedia romantyczna,
  • ''Pieniądze to nie wszystko'' (22:05, TVN) – komedia,
  • ''American Pie II'' (0:05, TVN) – komedia,
  • ''Pole rażenia'' (0:15, TVP1) – film sensacyjny,
  • ''Kiedy Harry poznał Sally'' (1:55, TVP1) – komedia romantyczna,
  • ''Świadek koronny'' (2:00, TVN) – film sensacyjny.

Sylwester z Polsatem: program na sylwestrową noc

Dla tych, którzy zechcą spędzić sylwester z Polsatem, program telewizyjny przewiduje dużo muzycznych niespodzianek. Przez wiele lat stacja przyzwyczaiła nas do koncertów sylwestrowych w Chorzowie. Ogłoszenie narodowej kwarantanny w dniach od 28 grudnia do 17 stycznia oraz wprowadzenie nowych obostrzeń, a w szczególności zakazu przemieszczania się w sylwestrową noc (w godzinach od 19:00 do 6:00), postawiło pod znakiem zapytania możliwość realizacji i emisji koncertów sylwestrowych przez stacje telewizyjne. Okazuje się jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych. Telewizja Polsat, jak co roku, zaprasza na ''Sylwestrową Moc Przebojów''. Tym razem impreza odbędzie się w dwóch warszawskich studiach telewizyjnych, a stacja reklamuje ją jako największą domówkę w Polsce, oczywiście z zachowaniem rygorów sanitarnych.

Gdzie w Sylwestra zobaczyć Dodę, zespół Enej, bądź Loonę?

Nie ulega wątpliwości, że nazwiska artystów, którzy będą grali na koncercie sylwestrowym, są magnesem przyciągającym publiczność przed telewizory. Telewizja Polsat stawia na sprawdzone nazwiska, podczas największej domówki w Polsce zabrzmią największe przeboje zaproszonych do udziału w koncercie gwiazd. Wystąpi m.in. Doda, która specjalnie dla widzów Polsatu zawiesiła swoją przerwę w karierze muzycznej. Zaśpiewają: Sylwia Grzeszczak, Beata Kozidrak z zespołem Bajm, Alicja Majewska oraz Loona. Swoje największe przeboje zaprezentują: Michał Szpak, Sławomir, Dawid Kwiatkowski, Czadomen, Stefano Terrazzino oraz takie zespoły, jak Enej, Liber & InoRos czy Daj to głośniej. W tanecznych choreografiach gwiazdom podczas ich występów będzie towarzyszyć Tomasz Barański wraz ze swoją grupą NEXT. Nie zabraknie też okazji do nauki tańca pod okiem Rafała Maseraka, zaś wróżbita Maciej przedstawi Horoskop na Nowy 2021 Rok dla wszystkich znaków zodiaku. Imprezę w dwóch studiach poprowadzą dwie pary prezenterów: Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Karolina Gilon z Rafałem Maserakiem. A dla tych, którzy chcą tańczyć do białego rana, Polsat przygotował kolejny koncert, składający się z najlepszych tanecznych hitów ubiegłych lat, zatytułowany ''Od sylwestra do sylwestra. Największe hity do tańca''.

Zobacz wideo Jak kulturalnie spędzić sylwestra?

Czy tylko Polsat zaprosi w Sylwestra do tańca?

Telewizja Polsat zaprasza na największą domówkę w Polsce, TVP1 i TVN proponują maraton filmowy. Czym zaskoczy nas telewizyjna Dwójka? TVP2 zaprasza na ''Sylwester Marzeń z Dwójką'', wyjątkowo nie do Zakopanego, ale do amfiteatru w Ostródzie. To tam, na specjalnie zamontowanej w tym celu scenie, odbędzie się impreza taneczna w rytmie disco, bez udziału publiczności, adresowana do telewidzów w ich domach. Nie zabraknie polskich i zagranicznych gwiazd prezentujących swe największe przeboje. Na deskach amfiteatru w Ostródzie pojawią się gwiazdy disco polo: Zenek Martyniuk i grupa Akcent, Marcin Meller i zespół Boys, formacje Milano i Defis. Zaśpiewają zwyciężczynie Eurowizji Junior z lat ubiegłych: Viki Gabor i Roksana Węgiel. Wystąpią też: Cleo, Golec uOrkiestra, Francesco Napoli i Thomas Anders z Modern Talking. Wśród prowadzących znajdą się Izabella Krzan, Małgorzata Tomaszewska, Rafał Brzozowski czy Norbi.

Więcej o: