Co obejrzeć dziś w telewizji? Nowy Rok - program telewizyjny

Po nietypowym sylwestrze rozpoczynamy Nowy Rok. Ponieważ jest to czas, który dla bezpieczeństwa własnego i innych spędzamy w domach, warto sprawdzić, jaką ofertę przygotowały dla nas stacje telewizyjne. Co obejrzeć dziś w telewizji?

Co oglądać w Nowy Rok w TV?

Jeśli ktoś nie ma pomysłu, co zrobić z noworocznym przedpołudniem i chciałby się dowiedzieć, co oglądać w Nowy Rok w TV, spieszymy z podpowiedziami. Dla tych, którzy budzą się wcześnie, TVP1 przygotowała już o 5:25 film obyczajowy z 2015 roku o świątecznej tematyce, zatytułowany ''Magiczna skarpeta''. Rodzinnemu oglądaniu mogą służyć filmy przygodowe: obraz ''Arktyczna przygoda'', opowiadający o pełnej niebezpieczeństw podróży na arktyczne pola lodowe, którą Luke odbywa, by zwrócić niedźwiedzicy jej zagubione dziecko (TVP2, 6:10), ekranizacja opowieści o przygodach wiecznego chłopca – ''Piotruś Pan'' (Polsat, 7:50), a także opowieść o nieobliczalnym czworonogu, który chce ocalić przed zagładą stado pingwinów, zatytułowana ''Szajbus i pingwiny''.

Po noworocznym śniadaniu telewizje proponują nam jeszcze trzy znane i lubiane tytuły. Telewizyjna Jedynka wyemituje musical ''Grease'', którego nie trzeba nikomu przedstawiać, Polsat zaprosi całe rodziny na opowiadający perypetie sympatycznego szczurka, pragnącego zostać szefem kuchni, film animowany ''Ratatuj'', zaś dawkę dobrego humoru dostarczy widzom TVN, za sprawą komedii o sportowcu, który zgodził się wystąpić w nietypowej dla siebie roli – ''Pan niania''.

'Gambit królowej'. Marcin Dorociński jako Wasilij BorgowKultura w 2020 roku momentami pozwalała nam odetchnąć. Wspominamy te właśnie momenty

Co leci w TV w pierwszy dzień Nowego Roku?

A co leci w TV w pierwszy dzień Nowego Roku po południu? Stacje telewizyjne przygotowały dla nas kilka ciekawych propozycji filmowych:

  • ''Złoto dla zuchwałych'' (TVN, 12:30) – film wojenny z 1970 roku w reżyserii Briana G. Huttona,
  • ''Jak zostać kotem'' (TVP1, 12:20) – komedia, w której główny bohater, biznesmen i pracoholik, niespodziewanie zostaje uwięziony w ciele kota,
  • ''Anna i król'' (Polsat, 12:40) – melodramat o losach angielskiej guwernantki na dworze króla Syjamu,
  • ''Happy Feet: Tupot małych stóp II'' (TVN, 15:10) – film animowany o przygodach stepującego pingwina Mambo i jego rodziny,
  • ''Maska Zorro'' (Polsat, 15:50) – film przygodowy o porachunkach jeźdźca w masce,
  • ''Znów mam 17 lat'' (TVN, 17:00) – komedia, w której główny bohater dostaje od życia jeszcze jedną szansę, niespodziewanie cofając się w czasie.

Filmy na dziś wieczór – najciekawsze propozycje 

Jakie filmy na dziś wieczór przygotowały dla nas stacje telewizyjne? Mamy do wyboru dwie komedie: ''Dziewczyna warta grzechu'' (TVP2, 20:00) i ''Kevin sam w Nowym Jorku'' (Polsat, 20:00), dwa filmy sensacyjne: ''72 godziny'' (TVP2, 21:40) i ''Superman: powrót'' (TVN, 22:20), film fantastyczny ''Łowca i Królowa Lodu'' (TVN, 20:05), film biograficzny ''Zenek'' (TVP1, 20:15), dramat obyczajowy ''Wielki Gatsby'' (TVP1, 22:20) oraz western ''Jeździec znikąd'' (Polsat, 22:45). Każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie!

Filmy w telewizji: polecane hity

Tradycyjnie filmy w telewizji polecane na wieczór emitowane są w najlepszym czasie antenowym. Nic więc dziwnego, że po godzinie 20:00 każda ze stacji telewizyjnych ma do zaproponowania widzom swój hit dnia. Polsat stawia na klasykę (''Kevin sam w Nowym Jorku''), TVP2 serwuje dawkę dobrego humoru (''Dziewczyna warta grzechu''), TVN proponuje film fantastyczny (''Łowca i Królowa Lodu''), zaś telewizyjna jedynka zaprasza na głośny film biograficzny ''Zenek''.

  • ''Kevin sam w Nowym Jorku'' (1992), reż. Chris Columbus

Druga część przygód rezolutnego Kevina. Tym razem z powodu zamieszania na lotnisku chłopiec wsiada do niewłaściwego samolotu i trafia do Nowego Jorku. Nie dość, że będzie sobie musiał sam radzić, to jeszcze spotka złodziei, którzy niegdyś chcieli obrabować jego dom.

  • ''Dziewczyna warta grzechu'' (2014), reż. Peter Bogdanovich

Żonaty reżyser spędza noc w towarzystwie prostytutki. Proponuje jej pomoc finansową na realizację życiowych marzeń, w zamian za porzucenie dotychczasowej profesji. Kobieta postanawia zostać aktorką...

  • ''Łowca i Królowa Lodu'' (2016), reż. Cedric Nicolas-Troyan

Opowieść o tym, co zdarzyło się zanim królowa Ravenna odkryła za sprawą Magicznego Zwierciadła, że Królewna Śnieżka jest od niej piękniejsza.

  • ''Zenek'' (2020), reż. Jan Hryniak

Biografia chłopaka z podlaskiej wsi – Zenka Martyniuka.

Wonder Woman 1984"Wonder Woman 1984" - kiedy możemy się spodziewać premiery długo wyczekiwanego filmu?

Co jeszcze proponują stacje telewizji naziemnej: TVP, Polsat, TVN?

Sprawdźmy, co prócz filmów mają w swojej ofercie najwięksi polscy nadawcy: TVP, Polsat i TVN. Tradycyjnie już, jak co roku w pierwszy dzień Nowego Roku, TVP2 zaprasza telewidzów w południe do Wiednia na koncert noworoczny. W Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego odbędzie się uroczysty koncert, który rokrocznie transmitowany jest przez wiele stacji telewizyjnych. Polscy widzowie również mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu. Z kolei o godz. 14:00 TVP1 zaprasza wszystkich fanów skoków narciarskich na Turniej Czterech Skoczni. O 15:30 TVP2 wyemituje ponownie koncert ''Sylwester Marzeń z Dwójką''. Nie zabraknie też programów informacyjnych: porannego magazynu ''Nowy dzień z Polsat News'' w Polsacie, Teleexpressu w TVP1, Panoramy w TVP2, Wydarzeń w Polsacie, Faktów w TVN i Wiadomości w TVP1.

Zobacz wideo Justyna, Marta i Maja o najlepszych filmach widzianych w 2020 roku
Więcej o: