Lista najczęściej piraconych seriali 2020 roku. Skończyło się panowanie "Gry o tron"

Ukazało się najnowsze podsumowanie najczęściej wyszukiwanych i piraconych seriali w sieci w 2020 roku. Przez lata w zestawieniu największą popularnością cieszyły się kolejne odsłony "Gry o tron", której ostatni sezon na ekrany trafił w 2019 roku. Teraz prym wiedzie serial wyprodukowany dla niedostępnej jeszcze w Polsce platformy Disney+.

"The Mandalorian" to opowieść osadzona w świecie "Gwiezdnych wojen", a twórcą serialu jest odpowiedzialny m.in. za sukces "Iron Mana" Jon Favreau. Produkcja stała się międzynarodową sensacją, a jednym z jej najpopularniejszych bohaterów jest uroczy Baby Yoda, który skradł serca widzów. Tytułu nie da się niestety obejrzeć jeszcze legalnie w Polsce, ponieważ dostępny jest wyłącznie na platformie Disney+. I zgodnie z doniesieniami serwisu Torrent Freak to właśnie drugi sezon tego głośnego serialu był najczęściej piraconym tytułem w roku 2020.

Zobacz wideo Co w ofercie Disney+? Sama zapowiedź trwa prawie 3,5 godziny!

>>> Baby Yoda podbił serca widzów i sieć. Psycholog tłumaczy, dlaczego nas tak wszystkich rozczula <<<

Najczęściej piracone seriale 2020 roku

Opublikowana przez Torrent Freak lista powstała na podstawie danych zebranych z kilku rożnych źródeł, włączając publiczne statystyki programu Bit Torrent. W ten sposób okazało się, że po wielu latach niepodzielnego panowania "Gry o tron", serial promowany przez HBO został zdetronizowany przez "The Mandalorian".

W zestawieniu za rok 2019 ta sama produkcja znajdowała się na miejscu trzecim. Kolejnym serialem, który cieszył się największym zainteresowaniem sieciowych piratów w 2020 roku była tworzona przez Amazon Prime Video superbohaterska seria "The Boys". HBO uplasowało się na mijescu trzecim ze swoim "Westworld". Za podium znaleźli się "Wikingowie" (Amazon Prime Video) i "Star Trek: Picard" (CBS). Miejsce szóste należy do popularnego serialu animowanego "Rick i Morty", a zaraz za nim uplasowało się "The Walking Dead". Stawkę zamykają kolejno "The Outsider", "Arrow" i "The Flash".

Ciągle nie wiadomo dokładnie, kiedy Disney+ zacznie działać w Polsce. Niemniej pod koniec roku pojawiły się oględne informacje, że platforma będzie dostępna dla mieszkańców Europy Wschodniej w 2021 roku. Serwis działa od listopada 2019 roku i do tej pory przyciągnął około 86 mln użytkowników z USA, Kanady, Holandii, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i krajów Europy Zachodniej.

Lista najczęściej piraconych seriali 2020 roku

  1. "The Mandalorian"
  2. "The Boys"
  3. "Westworld"
  4. "Wikingowie"
  5. "Star Trek: Picard"
  6. "Rick i Morty"
  7. "The Walking Dead"
  8. "The Outsider"
  9. "Arrow"
  10. "The Flash"
Więcej o: