Marvel: seriale 2021. Które produkcje trafią na ekrany już w tym roku?

Marvel jak dotąd słynął z filmów o superbohaterach. Teraz jednak postanowiono rozszerzyć spectrum oferowanych produkcji o seriale, które będą dostępne na jednej z platform streamingowych już w 2021 roku.

Seriale Marvela: nadchodzi czwarta faza MCU i nie tylko

Seriale Marvela podobnie jak i inne jego produkcje opierają się w znacznej mierze na komiksach należących do Marvel Comics. Nie wszystkie należą do Marvel Cinematic Universe, jednak to właśnie te, które powiązane są z MCU cieszą się największym zainteresowaniem wśród fanów produkcji o superbohaterach. Dla nich jest też sporo dobrych wiadomości, bo już w 2021 na małe ekrany trafi kilka seriali ściśle nawiązujących do uniwersum. Obejrzeć będzie można je na platformie Disney+, która jeszcze nie jest dostępna dla odbiorców w Polsce, jednak wiele wskazuje na to, że niedługo się to zmieni. Jakie produkcje Marvela pojawią się już w najbliższym czasie?

'Avengers: Koniec gry'. Od lewej: Ant-Man (Paul Rudd), Hulk (Mark Ruffalo), Iron Man (Robert Downey Jr.), Kapitan Ameryka (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Thanos (Josh Brolin), Czarna wdowa (Scarlett Johansson), Kapitan Marvel (Brie Larson), Nebula (Karen Gillan), Hawkeye (Jeremy Renner), Osa (Evangeline Lilly), Rocket (Bradley Cooper), War Mashine (Don Cheadle)
MCU. Filmy na podstawie komiksów Marvela: w jakiej kolejności je oglądać?

Seriale Marvela: 2021 to rok fantastycznych premier!

Rok 2021 dla fanów Marvela będzie wyjątkowo ekscytujący. Twórcy zapowiedzieli już cały szereg premier zarówno filmowych jak i serialowych podczas Comic Con w San Diego. Związane są one z zapoczątkowaniem tzw. czwartej fazy MCU. Dla wielbicieli dużego ekranu i produkcji pełnometrażowych przygotowywane są następujące odsłony:

  • "Black Widow", której premiera zapowiedziana jest na 29 kwietnia 2021 roku
  • "The Eternals" – premiera 12 lutego 2021 roku
  • "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings" planowana premiera 7 maja 2021 roku
  • "Doctor Strange in the Multiverse of Madness" – premiera 5 listopada 2021 roku.

Nie jest pewne, czy wszystkie premiery odbędą się w planowanym terminie, w związku z panującą na świecie epidemią koronawirusa, która skutecznie blokuje powstawanie nowych obrazów kinowych. Nieco łatwiej jest w przypadku seriali, których nie dotyczy obecnie mocno ograniczona dystrybucja kinowa. Nie oznacza to jednak, że wszystkie one ukażą się na platformie we wcześniej zaplanowanym terminie. 

 'Czarna wdowa' - jedna z tych dużych premier filmowych, które zostały odwołane z powodu koronawirusaMarvel 2021. Te filmy i seriale Marvela zobaczymy już w tym roku!

Niemniej jednak jak na ten moment widzowie mogą spodziewać się następujących premier seriali Marvela w 2021 roku:

  • 15 stycznia 2021 - "WandaVision"

Na pierwszy ogień w 2021 roku pójdzie serial "WandaVision", który już za kilka dni pojawi się na Disney+. Premierowo widzowie obejrzą dwa z dziewięciu odcinków serialu - kolejne będą pojawiać się co tydzień (finał planowany jest na 5 marca). Serial opowiada o wydarzeniach, które następują bezpośrednio po tym co miało miejsce w finale "Avengers: Koniec gry".

  • 19 marca 2021 - "The Falcon and the Winter Soldier"

To kolejna planowana przez Disney+ odsłona MCU. Serial składający się z sześciu odcinków ma pokazywać historię dwójki sprzymierzeńców Kapitana Ameryki. Wydarzenia rozgrywać się będą po tym, co miało miejsce w filmie "Avengers: Koniec gry".

  • maj 2021 - "Loki"

To kolejny serial, który opowiada dalsze dzieje postaci z ostatniego filmu o Avengersach. Tytułowy Loki zostaje porwany przez organizację o nazwie "Time Variance Authority". Zaczyna podróżować w czasie, zmieniając jednocześnie historię ludzkości. 

  • lato 2021 - "What if...?"

Serial ma opowiadać alternatywną wersję wydarzeń zaprezentowanych w filmach należących do MCU. Już w tym momencie wiadomo, że ma zamówiony drugi sezon. Pierwszy, który trafi na platformę Disney+ latem tego roku będzie liczył sobie 10 animowanych odcinków. 

  • jesień 2021 - "Ms. Marvel"

Serial ma na celu wprowadzenie do MCU postaci Kamali Khan / Ms. Marvel. Jak na razie nie wiemy zbyt wiele na temat tego projektu. Zaledwie przed miesiącem, podczas Disney Investor Day zaprezentowane zostały pierwsze materiały promujące produkcję. 

Zobacz wideo "WandaVision" - zwiastun najbardziej niesamowitego serialu ze świata Marvela
Więcej o: