Xena zbeształa Herkulesa. Lucy Lawless reaguje na wpisy Kevina Sorbo o szturmie na Kapitol

Znany z roli Herkulesa w popularnym serialu z lat 90. Kevin Sorbo nie ukrywa swoich prawicowych i konserwatywnych poglądów. Na Twitterze zasugerował ostatnio, że uczestnicy szturmu na Kapitol nie są prawdziwymi stronnikami Donalda Trumpa i zostali nasłani przez "lewactwo". Grająca wojowniczą księżniczkę Xenę aktorka Lucy Lawless odpisała mu na ten komentarz w dosadnych słowach.

Kevin Sorbo polskiej publiczności najlepiej znany jest z roli mitologicznego herosa Herkulesa w serii o takim tytule nagrywanej od 1995 do 1999 roku. Jako ten sam bohater pojawiał się także w innym popularnym serialu przygodowym z lat 90., którego główną gwiazdą była Lucy Lawless - "Xena: Wojownicza księżniczka". Sorbo występował także w reklamach, innych pomniejszych serialach i kilku filmach kinowych, które nie zyskały większego rozgłosu.

Zobacz wideo Zwolennicy Trumpa wtargnęli do Kapitolu

Wojownicza księżniczka Xena zbeształa Herkulesa

Sorbo otwarcie także przyznaje, że jest wyborcą Donalda Trumpa i ostatnio na Twitterze umieścił wpis, w którym sugeruje, że osoby biorące udział w szturmie na amerykański Kapitol nie są prawdziwymi zwolennikami Trumpa, a nasłanymi przez "lewaków" prowokatorami:

To ANTIFA przypuściła szturm na Kapitol, byli tylko przebrani za zwolenników Trumpa.

Dodał też:

Jeśli nie potępiałeś protestów 'Balck Lives Matters' i Antify, kiedy się działy, to twoja opinia o tym proteście też nie jest potrzebna.

"Nie wyglądają mi na prawdziwych patriotów" - skomentował zdjęcie uczestników rozruchów, w tym mężczyzny w futrzanej czapce z rogami i ogonem.

To oświadczenie ewidentnie poruszyło Lucy Lawless, która aktywnie wspiera Green Peace, jest rzeczniczką praw osób LGBT+ i popiera ruch Black Lives Matters. Na wpis Kevina Sorbo odpisała:

Nie Orzeszku, oni nie są patriotami. Oni są waszymi tresowanymi małpami, terrorystami wyhodowanymi na własnej piersi, propagatorami teorii spiskowych. Oni są tymi palantami, którymi w robieniu świństw wyręczają się ludzie tacy, jak ty i podjudzają ich, żeby zachowywali się jak najgorzej.

Sorbo jej nie odpisał, ale w dalszym ciągu pisze tweety pełne wsparcia dla uczestników protestów. Wyraża także oburzenie faktem, że Donald Trump został zablokowany na Twitterze, a także na takich platformach społecznościowych i usługach jak Facebook, Instagram, TikTok, Pinterest, Snapchat, Google, YouTube, Apple, Reddit i Shopify.

>>> Demokraci żądają usunięcia Trumpa z urzędu, dają Pence'owi dobę. Impeachment możliwy na dniach<<<

Sorbo i Lucy Lawless spierali się publicznie już wcześniej. W 2001 roku aktor w wywiadzie z "Newsweekiem" zaatakował serial koleżanki oskarżeniami o to, że uderzał w rodzinne wartości. Powiedział "ten serial dwie rzeczy różniły od 'Herkulesa': po pierwsze, mocno eksplorowali wątki lesbijskie, jak wszyscy wiedzą. To był też bardzo brutalny serial, dużo bardziej niż mój'. Później też dodał: "'Xena' zabrała mi wszystkich reżyserów, połowę scenarzystów - przenieśli wszystkich, żeby pracowali nad tamtym serialem. Zabrali mi połowę ekipy! To trochę wkurzyło ludzi, w tym i mnie. Zastanawiałem się, dlaczego wbili nam nóż w plecy, skoro to dzięki mojemu serialowi powstał ten drugi?" - przypomina portal Indiwire. 

Kevin Sorbo jest bardzo religijny i często powtarza w wywiadach, że z tego właśnie powodu nie zrobił kariery w Hollywood. W rozmowie ze stacją Fox z 2014 roku podkreślał "Wobec Chrześcijan w Hollywood panuje wrogość, ta wrogość dotyka wszystkich, którzy wierzą w Boga". W tym samym roku oskarżano go także o antysemityzm po tym, jak w radiowym programie "Vocal Point" bronił Mela Gibsona przed zarzutami o to, że jego "Pasja" była filmem antysemickim. Aktor powiedział wtedy na antenie "Wiadomość z ostatniej chwili: zabiliście Jezusa" - później przyznał, że mógł to inaczej sformułować, ale przy swojej opinii pozostał.

Więcej o: