"Tiger". Dwuczęściowy dokument przedstawi sylwetkę Tigera Woodsa. Pierwsza część już dostępna w HBO GO

Dwuczęściowy dokument HBO "Tiger" to nowe spojrzenie na rozwój kariery, jej załamanie i wielki powrót na szczyt światowej ikony, którą w świecie golfu jest Tiger Woods. Pierwsza część filmu dostępna jest w HBO GO już od dzisiaj, 11 stycznia. Część druga pojawi się w serwisie 18 stycznia. Emisja na antenie HBO odbędzie się w marcu.

Film dokumentalny "Tiger" ma przedstawić "intymny obraz cudownego dziecka, którego poświęcenie i obsesja na punkcie gry w golfa nie tylko przyniosły mu sławę i sukces". Sprawiły także, że Woods poszedł krętą drogą, która - pomimo tego, że niewiele na to wskazywało - doprowadziła do jego powrotu na szczyt i ogromnego zwycięstwa w 2019 roku. 

Tiger Woods - największy powrót w historii sportu? Tiger Woods - największy powrót w historii sportu? "To tak jakby teraz Jordan wyszedł na parkiet i pokonał LeBrona"

Zobacz wideo Aktorskie rodziny na jednym ekranie. Jak układa się ich współpraca [Popkultura]

"Tiger". Historia wielkiego powrotu upadłej gwiazdy golfa

Produkcja prezentuje niepublikowane wcześniej nagrania i wywiady z tymi, którzy najlepiej znają Tigera Woodsa – w tym z jego byłym pomocnikiem i bliskim przyjacielem, Stevem Williamsem oraz legendą golfa Sir Nickiem Faldo. Nie brakuje też rozmów z przyjacielem Earla Woodsa, ojca golfisty; Pete'em McDanielem; pierwszą prawdziwą miłością sportowca - Diną Parr oraz przerywającą milczenie Rachel Uchitel, główną postacią skandalu obyczajowego, który na zawsze zmienił życie Tigera.

 

Obowiązki producentów wykonawczych filmu pełnili zdobywca Oscara Alex Gibney, a także Sam Pollard, Stacey Offman, Richard Perello, Armen Keteyian i Jeff Benedict. Za reżyserię odpowiadają wyróżniony nominacją do Oscara oraz nagrodą Emmy Matthew Heineman oraz nominowany do Emmy Matthew Hamachek.

Tiger WoodsArtykuł w brukowcu był bombą. Dziennikarze od dawna szperali w życiu "przykładnego męża"

Więcej o: