Sylwester Latkowski i jego dokument o Amber Gold - jest data premiery. Kiedy i gdzie oglądać?

"Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy" to tytuł filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego, który w środę 13 stycznia pokażą TVP i TVP Info. Po emisji zapowiedziana jest debata.

Jak informuje Press.pl, emisja dokumentu rozpocznie się o 20.35, a po nim odbędzie się debata prowadzona przez Michała Adamczyka, gospodarza "Wiadomości". Wśród gości znajdzie się autor filmu Sylwester Latkowski.

Wiktor ZborowskiZborowski odpowiada na apel ministra ws. wolontariatu. "Trzeba to zrobić"

Sylwester Latkowski o Amber Gold. Zapowiadał: Czas wreszcie odkryć nieznane karty

- Zaprezentuję państwu nieznane dotychczas nagrania, rozmowy, o których wiele osób chciałoby zapomnieć. Czas wreszcie odkryć nieznane karty w sprawie Amber Gold - zapowiadał kilka miesięcy temu Latkowski.

Reżyser w zeszłym roku pokazał w TVP "Nic się nie stało", który poruszał temat "Krystka", "Turka" i sopockich klubów, w których miało dochodzić do gwałtów na nastolatkach. Ten film miał - według zapowiedzi twórców - wstrząsnąć Polską, ale spotkał się z uwagami dziennikarzy o stawianie zarzutów osobom, bez posiadania dowodów przeciwko nim. - Dowiadujemy się jedynie, że Latkowski nie umie robić filmów, ale to wiedzieliśmy już wcześniej. Ciągle słyszę, że to jest film o pedofilii wśród celebrytów. Ale Latkowski nie pokazał na to żadnego dowodu. To, że ktoś chodził do klubu, gdzie działo się coś złego, nie obciąża jeszcze gości tego lokalu. A pokazywanie w tym kontekście zdjęć znanych osób z Facebooka jest naruszeniem ich dóbr osobistych - komentował jeden z dziennikarzy w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl.

Osiem lat temu rapował o koronawirusie w 2020. 'Nie jestem prorokiem'Osiem lat temu rapował o koronawirusie w 2020. "Nie jestem prorokiem"

Jeśli chodzi o aferę Amber Gold, w 2012 roku do aresztu trafili Marcin P. i Katarzyna P. Według prokuratury małżeństwo w latach 2009 - 2012 miało oszukać łącznie niemal 19 tys. klientów spółki Amber Gold. Para doprowadziła do niekorzystnego rozporządzania mieniem w wysokości 851 mln zł. Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosił 20 maja 2019 roku, że uznaje Marcina P. i Katarzynę P. winnymi stawianych im zarzutów. Sam Sylwester Latkowski w 2017 roku odpowiadał na pytania komisji śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold. Prezes Amber Gold Marcin P. zeznał, że jeszcze przed zatrzymaniem przez ABW, o planie działań służb dowiedział się od Latkowskiego. Ten jego słowom zaprzeczył.

Film fabularny inspirowany wydarzeniami związanymi z działalnością P. nakręcił wcześniej Jacek Bromski. W "Solid Gold" zagrali m.in. Andrzej Seweryn i Janus Gajos.

Zobacz wideo "Solid Gold". Gdzie się podziały pieniądze Polaków? [ZWIASTUN]
Więcej o: