Netflix usuwa wpis i przeprasza. Bardzo niefortunny tweet o serialu "Chilling Adventures of Sabrina"

Na oficjalnym koncie poświęconym serialowi "Chilling Adventures of Sabrina", którego cztery sezony wyprodukował Netflix, znalazł się tweet, który oburzył wiele osób. Wpis, który miał być żartobliwy, nawiązywał bowiem do tragedii z 1972 roku.

Administrator konta pokazał w niedzielę 10 stycznia zdjęcia obsady serialu pokrytej sztuczną krwią i podpisał je słowami: "Sunday Bloody Sunday". 

Tweet z profilu serialu 'Chilling Adventures of Sabrina'Tweet z profilu serialu 'Chilling Adventures of Sabrina' Twitter/ Sabrinanetflix

Wpis na Twitterze oburzył fanów, Netflix wystosował przeprosiny

Tymczasem, wyrażenie to jest powszechnie kojarzone z tragicznymi wydarzeniami z 1972 roku w Irlandii Północnej, gdzie 30 stycznia w mieście Londonderry policjanci zabili 14 uczestników pokojowego protestu przeciwko prawu umożliwiającemu internowanie każdego Irlandczyka podejrzanego o terroryzm oraz przeciwko zakazowi organizowania demonstracji i zgromadzeń publicznych. W języku polskim "Bloody Sunday" funkcjonuje jako "krwawa niedziela". O tamtych wydarzeniach śpiewa Bono z zespołem U2 w utworze zatytułowanym właśnie "Bloody Sunday".

'Wiedźmin'. Henry Cavill jako Geralt z Rivii. Z lewej strony w kurtce z sezonu 1., z prawej w nowym kostiumie z sezonu 2. Co nowego pokaże Netflix w 2021 roku? Lista produkcji jest obiecująca

Fani serialu, przede wszystkim pochodzący z Irlandii Północnej, ale nie tylko, wytknęli ignorancję i nieczułość twórcom posta. "Poświęćcie minutę na przeczytanie swojego wpisu, a potem wpiszcie te słowa w Google. Następnie przeproście swoich fanów z Irlandii i wszystkich, których dotknęło to okrucieństwo" - napisał jeden z komentujących. 

Netflix zareagował, usuwając kontrowersyjny wpis, a rzecznik serwisu wystosował przeprosiny:

Nasz tweet był nie do przyjęcia i został skasowany. Jest nam przykro, że przysporzyliśmy nim bólu i cierpienia.
Zobacz wideo Kulturalne marzenia i pragnienia na 2021 rok. Disney+ i...? [Popkultura Extra]

Czwarta seria "Chilling Adventures of Sabrina" jest pożegnaniem z bohaterami produkcji. Tytułowa postać to młoda czarownica, którą gra Kiernan Shipka, a sam serial zainspirował popularny sitcom sprzed lat. Netflix jednak wyprodukował nie komedię, a mroczną wersję opowieści o nastolatce, która zmaga się z siłami zła.

kadr ze zwiastuna serialu 'WandaVision' Marvel: seriale 2021. Które produkcje trafią na ekrany już w tym roku?

Więcej o: