"Rysa". Serialowa adaptacja kolejnej powieści Igora Brejdyganta debiutuje w Ipli. Na ekranie same gwiazdy

W serwisie Ipla od piątku będą dostępne wszystkie odcinki "Rysy" - nowego serialu kryminalnego, adaptacji bestsellerowej powieści Igora Brejdyganta. Na ekranie zobaczymy wiele znanych twarzy: Julię Kijowską w roli głównej oraz Macieja Zakościelnego, Dawida Ogrodnika, Zbigniewa Zamachowskiego, Janusza Chabiora i Kingę Preis.

"Rysa" to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Akcja serialu koncentruje się wokół losów policjantki ze stołecznego wydziału zabójstw, która podczas śledztwa mierzy się z własną przeszłością i światem pełnym tajemnic, nałogów i namiętności. Produkcja będzie dostępna w całości w serwisie IPLA, dla użytkowników pakietu IPLA PREMIUM. - Cieszymy się, że widzowie IPLI jako pierwsi będą mogli obejrzeć nowy polski serial kryminalny "Rysa". Mamy nadzieję, że podobnie jak powieść, której jest adaptacją, nie tylko zapewni naszym widzom pełną zwrotów akcji podróż w poszukiwaniu rozwiązania mrocznej zagadki kryminalnej, ale także pozwoli zagłębić się w świat głównej bohaterki i wraz z nią wyjaśnić tajemnice, które kryje jej przeszłość - mówi Joanna Popowska, Zastępca Dyrektora ds. Usług Online w Cyfrowym Polsacie.

Zobacz wideo Nie tylko George Clooney! Ci aktorzy zaczynali swoją karierę od seriali

"Rysa". Igor Brejdygant poszerza swoje kryminalne ekranowe uniwersum

Najnowsza produkcja, wyreżyserowana przez Macieja Migasa i Łukasza Kośmickiego, to ośmioodcinkowa opowieść pełna zagadek i tajemnic, dotyczących także bolesnych doświadczeń z przeszłości głównej bohaterki. Akcja serialu rozpoczyna się morderstwem bezdomnego i jest osadzona we współczesnej Warszawie. Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż porachunki kloszardów. Kolejne zbrodnie o podobnym schemacie potwierdzają jej przypuszczenia. Kreowanie zagadkowej postaci pierwszoplanowej, policjantki z wydziału zabójstw Moniki Brzozowskiej, powierzone zostało Julii Kijowskiej ("Sługi boże", "Zjednoczone stany miłości", "Drogówka").

Życiowym partnerem Moniki jest opiekuńczy biznesmen, szef agencji reklamowej, w którego rolę wcielił się Maciej Zakościelny. W otaczające ich postaci wcielili się m.in.: Janusz Chabior, Kinga Preis, Dawid Ogrodnik, Mariusz Ostrowski i Zbigniew Zamachowski. Pojawią się też Stanisław Brejdygant oraz sam Igor Brejdygant, który niedawno podzielił się na Instagramie zdjęciem z planu i napisał: "Z tatą i Dawidem Ogrodnikiem na jednym ujęciu. Wielka sprawa".

 

- "Rysę" warto obejrzeć choćby ze względu na główną bohaterkę i na to, jak bardzo ona ma zawikłaną sytuację - mówi Igor Brejdygant. - Normalnie często boimy się o bohatera, bo zagraża mu jakieś zewnętrzne niebezpieczeństwo. Tutaj sytuacja jest bardziej złożona, bo niebezpieczeństwo być może jest wewnątrz samej bohaterki, ona się boi sama siebie - podkreśla autor powieści i scenarzysta. Serial wyreżyserowali: Maciej Migas ("Żyć nie umierać", "Oda do radości") i Łukasz Kośmicki ("Ultraviolet", "Ukryta gra"). Scenarzystą głównym jest Brejdygant ("Paradoks", "Zbrodnia", "Ultraviolet", "Szadź"), zaś jako drugi scenarzysta wspierał go Bartosz Janiszewski ("Ultraviolet", "Wataha").  Zdjęcia do „Rysy” zakończyły się w listopadzie 2020 roku. W grudniu aktorzy weszli na plan "Układu", będącego kontynuacją „Rysy”. To thriller polityczny, który wciągnie widzów w mroczny świat układów, zależności i tajemnic.

Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. Premierowo będzie można go oglądać wyłącznie w IPLI, w pakiecie IPLA PREMIUM. Oprócz najnowszego serialu "Rysa” widzowie znajdą w jego ramach kilkaset propozycji filmów (w tym wiele znanych hitów) i seriali oraz bogatą bibliotekę bajek dla dzieci i rozrywki, a wszystko to bez reklam. Pakiet włącza również opcję "pobierz" pozwalającą na zapisywanie wybranych plików na urządzeniach mobilnych i oglądanie ich offline.

<<Reklama>> Książki Igora Brejdyganta dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: