Peter Mark Richman nie żyje. Aktor znany z "Dynastii" miał 93 lata

Aktor Peter Mark Richman, który wystąpił m.in. w serialach takich jak "Dynastia", "Beverly Hills 90210" czy "Three's Company", nie żyje. Miał 93 lata.

Peter Mark Richman zmarł z przyczyn naturalnych. Pozostawił żonę, z którą przeżył 67 lat, a także pięcioro dzieci i szóstkę wnuków.

Siegfried FischbacherSiegfried Fischbacher nie żyje. Był członkiem legendarnego duetu iluzjonistów

Peter Mark Richman nie żyje. Zagrał w ponad 130 serialach

Urodził się 16 kwietnia 1927 roku w Filadelfii. Zanim zdecydował się na karierę w Hollywood, był zawodnikiem profesjonalnej drużyny footballu amerykańskiego z Pensylwanii. Poważna kontuzja kolana zakończyła jego sportową karierę. Następnie, po uzyskaniu dyplomu na wydziale farmacji, Richman przez około rok prowadził własną aptekę. Wtedy dostał pierwszą rolę i wsiąkł w aktorstwo na kolejne kilkadziesiąt lat - w tym czasie zaczął, przedstawiając się, dodawać na początku imię Peter. 

Występował w produkcjach filmowych i telewizyjnych od połowy lat 50. do 2016 roku. Zagrał w ponad 30 filmach i ponad 130 serialach. Wcielił się m.in. w Andrew Lairda z "Dynastii", Lawrence'a Carsona w "Beverly Hills 90210" czy dojrzałego Petera Parkera w "Spider-Man: The Animated Series". Pojawiał się także w wielu innych bardzo popularnych produkcjach np. w "Statku miłości", "Knight Riderze", "Aniołkach Charliego", "Dallas", "Bonanzie", "Mission: Impossible", "Starskym i Hutchu" oraz filmach "Bonanza: Następne pokolenie" czy "Naga broń 2 i 1/2: Kto obroni prezydenta?". Peter Mark Richman ma na koncie również wiele ról teatralnych.