Pamiętacie Doogiego Howsera? Powstaje nowa wersja, teraz w szpitalu będzie pracować dziewczyna

Peyton Elizabeth Lee dostała główną rolę w serialu "Doogie Kamealoha, M.D.", który powstaje dla Disneya. To nowa wersja bardzo popularnego w latach 90. serialu, który uczynił sławnym Neila Patricka Harrisa.

Peyton Elizabeth Lee popularność zyskała dzięki produkcji Disney Channel "Andi Mack". Główną bohaterką 10-odcinkowego "Doogie Kamealoha, M.D." ma być szesnastolatka, która mieszka i pracuje na Hawajach. Podczas gdy ona na co dzień zajmuje się ratowaniem życia, jej koleżanki i koledzy chodzą jeszcze do liceum. Produkcja ma pokazać, jak Doogie stara się połączyć swoją zawodową pasję z życiem nastolatki.

 

Nastolatka lekarką na Hawajach - nowa wersja serialu "Doogie Howser"

Jak informuje EW.com, widzowie poznają również rodzinę Doogie - jej pochodzącą z Irlandii matkę, która pracuje na kierowniczym stanowisku w szpitalu oraz ojca, rdzennego mieszkańca Hawajów, który momentami nie może pogodzić się z tym, że jego córka tak szybko dorasta.

Zobacz wideo Z sitcomów na oscarowe gale. Kariery genialnych aktorów czasami zaczynają się w telewizji

W produkcję będą zaangażowani żona i syn Stevena Bochco, producenta, który zmarł w 2018 roku. To on razem z Davidem E. Kelleyem wymyślił pierwowzór.

Czy Lee zdobędzie tak ogromną rozpoznawalność, jaka stała się udziałem Neila Patricka Harrisa na przełomie lat 80. i 90.? Zobaczymy. Aktor, który został odkryty przez dramatopisarza Marka Medoffa podczas obozu kółka dramatycznego, zadebiutował na dużym ekranie u boku Whoopi Goldberg w "Sercu Klary". Ten występ przyniósł mu (wtedy 15-latkowi) pierwszą nominację do Złotego Globu. Drugą nominację (były też kolejne) zawdzięcza już tytułowej roli w serialu "Doogie Howser", w którym od 1989 do 1993 roku grał genialnego nastolatka pracującego jako lekarz. Po latach zagrał w niezwykle popularnym sitcomie "Jak poznałem waszą matkę", jest też uznanym aktorem teatralnym i cenionym prowadzącym gale.

Więcej o: