Msza święta online na żywo 31 stycznia - gdzie obejrzeć?

Msza święta online na żywo będzie transmitowana 31 stycznia w telewizji publicznej, ale też w radio i internecie. Sprawdź, o której obejrzysz mszę w najbliższą niedzielę.

Msza 31 stycznia: jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w kościele?

Msza 31 stycznia jak co niedzielę będzie dostępna online i w telewizji. Epidemia koronawirusa wciąż trwa. Na każdym kroku widoczne są obostrzenia i zachęty do dbania i przestrzegania reguł sanitarnych. Aby móc czuć się pewnie należy stosować się do nakazu zasłaniania ust i nosa, ale także częstej dezynfekcji rąk. Obowiązuje to także w świątyniach, gdzie wystawione są pojemniki z płynem do dezynfekcji, obowiązują limity wiernych przebywających na nabożeństwach, istnieje możliwość przyjmowania Komunii świętej "na rękę" itp. To wszystko ma na celu zminimalizowanie transmisji wirusa w społeczeństwie. Wierni Kościoła katolickiego od dłuższego czasu mają też możliwość korzystania z dyspensy od uczestnictwa we mszy świętej w niedzielę i święta nakazane, co jest szczególnie istotne dla tych osób, które znajdują się w tzw. grupie ryzyka. One szczególnie muszą w tym trudnym czasie uważać, aby nie narazić się na zakażenie.  

Filmy o tematyce religijnej - które są warte obejrzenia?

Transmisja mszy w telewizji

Jak w każdą niedzielę telewizja daje szansę zainteresowanym osobom obejrzeć transmisje mszy na różnych programach. Znajdziemy je zarówno na kanałach należących do Telewizji Publicznej, jak i do innych komercyjnych stacji.

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13.00 - TVP Polonia - Msza święta z kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

O 8.00 na TVP Historia dostępna będzie też transmisja liturgii grekokatolickiej z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego we Wrocławiu. 

Msza św na żywo w radio

Mszę świętą na żywo można także wysłuchać za pośrednictwem radia. Nie każda stacja oferuje tego rodzaju audycje - są one raczej domeną lokalnych rozgłośni katolickich. Dla słuchaczy, którzy mają dostęp jedynie do rozgłośni nadających na cały kraj, szansą na wysłuchanie mszy jest skorzystanie z transmisji prowadzonej przez Program Pierwszy Polskiego Radia o 9.05 z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie. 

W święta nakazane wierni mają obowiązek uczestniczyć w liturgii. Zdjęcie ilustracyjne, Christos Tsitselis/shutterstock.comŚwięta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Msza online: w internecie transmisje o każdej porze

Przewagą mszy online nad tymi w TV i radio jest zdecydowanie większy wybór jeśli chodzi o czas transmisji - możemy znaleźć ją o niemal każdej porze dnia, w dowolnym miejscu. Mszę można oglądać na telefonie, tablecie lub laptopie. Korzystać w tym celu trzeba ze stron lub kanałów, gdzie prowadzone są takie transmisje. Informacje na temat godziny bez problemu można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych parafii lub ich profilach społecznościowych.

Więcej o: