"Lupin" - Netflix przedstawia nowy serial kryminalny inspirowany postacią Maurice'a Leblanca

"Lupin" - serial Netflixa miał swoją premierę 8 stycznia. Od tego czasu obejrzało go szerokie grono użytkowników, dzięki czemu znalazł się na czele rankingu "TOP 10 w Polsce dzisiaj" tej platformy i zbiera pozytywne opinie.

"Lupin" Netflixa – fabuła serialu

Wśród seriali, udostępnianych w ostatnim czasie polskim widzom na różnych platformach, prym wiedzie "Lupin" od Netflixa. Fabuła tej produkcji w dość intrygujący sposób nawiązuje do bohatera literackiego, stworzonego przez francuskiego pisarza, Maurice’a Leblanca. W nowatorskiej odsłonie losów dżentelmena-włamywacza odbiorca poznaje Assane’a Diopa, zafascynowanego stylem życia i manipulacjami Arsene’a Lupina od chwili, gdy po raz pierwszy przeczytał książkę o jego przygodach. Podziwia tę postać do tego stopnia, że sam postanawia osiągnąć mistrzostwo w sztuce kradzieży oraz zmianie wyglądu. Mężczyzna nigdy nie pogodził się ze śmiercią ojca, który odebrał sobie życie w celi, gdzie miał odsiedzieć wyrok za kradzież pewnego drogocennego naszyjnika. Assane ani przez chwilę nie wierzy w jego winę, prędko uznając, że padł on ofiarą intrygi Pellegriniego, bogacza, u którego ojciec niegdyś pracował. Teraz, wykorzystując swój spryt i talent do niepostrzeżonego wykradania różnych rzeczy, Assane postanawia się zemścić.

Fabuła serialu Netflixa rozgrywa się właściwie na dwóch płaszczyznach. Przede wszystkim oglądamy losy dorosłego Assane’a, dążącego do realizacji planu pogrążenia Pellegriniego i oczyszczenia dobrego imienia ojca. Oprócz tego na ekranie dostajemy retrospekcje z czasów, gdy bohater był jeszcze nastolatkiem i musiał radzić sobie ze stratą najbliższej osoby.

"Lupin" – obsada serialu

Obsada serialu "Lupin" ma niewątpliwie ogromny wpływ na pozytywny odbiór tej produkcji. W rolę tytułowego Lupina, czyli, Assane’a Diopa, wcielił się Omar Sy. Charyzmatyczny aktor, znany z takich filmów, jak słynni "Nietykalni" (reż. Olivier Nakache/Eric Toledano) czy "Chocolat" (reż. Roschdy Zem), swoją grą na pewno przyciąga uwagę widzów. Na ekranie towarzyszy mu Ludivine Sagnier (serial "Młody papież", "Wróg publiczny numer jeden" vol. 1 i vol. 2), jego serialowa miłość, Claire. W produkcji pojawiła się też Clotilde Hesme ("Chocolat", "Więzy krwi") jako córka Pellegriniego, Juliette, samego Pellegriniego zaś zagrał Herve Pierre ("Dziennik panny służącej").

Zobacz też: ''Gambit królowej'' Netflixa: nowość, która ma szansę stać się hitem

"Lupin" – opinie widzów na temat serialu

Trudno nie zauważyć ogromnej popularności, jaką od chwili ukazania się na Netflixie zyskał "Lupin". Opinie widzów na temat tego serialu są z reguły bardzo pozytywne. Użytkownikom platformy Netflix podoba się konwencja, w jakiej została poprowadzona historia, a jako mocną stronę wielu wskazuje wnikliwe retrospekcje, które w ich mniemaniu nie spowalniają akcji, a nadają całości charakteru. Nie bez znaczenia pozostaje także odtwórca głównej roli, ponieważ to właśnie ze względu na niego wiele osób postanowiło śledzić losy Assane’a i, jak widać, wcale się nie zawiodło. Odbiorcy przyznają, że swobodna gra Omara Sy doskonale pasuje do bohatera, w którego przyszło mu się wcielić. To właśnie dzięki niemu w rzeczywistość kryminału umiejętnie wkradł się humor, którego niepozbawione były także powieści Maurice’a Leblanca.

Warto zauważyć, że "Lupin" zbiera też pochwały od krytyków.

"Lupin" – serial Netflix Original

Wśród miłośników kryminałów, twórczości Leblanca oraz nieoczywistego kina niewpisującego się w główny nurt, znalazło się wiele osób, które chętnie obejrzało produkcję "Lupin". Serial ten został przygotowany na licencji Netflixa i jak na razie składa się z pięciu odcinków (rozdziałów), które tworzą jego pierwszą część. Wiadomo już, że widzowie zobaczą również drugą część "Lupina", także złożoną z pięciu odcinków. Najprawdopodobniej trafi ona na ekrany za kilka lub kilkanaście tygodni.

Zobacz wideo "Lupin" - serial kryminalny inspirowany postacią Maurice'a Leblanca [ZWIASTUN]

Arsene Lupin – postać literacka

Arsene Lupin – kim był bohater, na którym z taką wytrwałością wzorował się serialowy Assane? To oczywiście fikcyjna postać określana mianem "dżentelmena-włamywacza", czasem zmieniającego się także w detektywa, autorstwa Maurice’a Leblanca. Lupin to urzekający mężczyzna o nienagannych manierach, który nie ma sobie równych, jeśli chodzi o zmianę wyglądu i wcielanie się w rozliczne role. Miał słabość do pięknych kobiet, a jego ogromnym darem była umiejętność rozwiązywania każdego problemu i znajdowania wyjścia z każdej sytuacji, jakkolwiek beznadziejna by się nie okazała. Choć jego głównym źródłem utrzymania były łupy z kolejnych kradzieży, zwykle jego ofiarami padali sami złoczyńcy. Co istotne, choć nie działał w świetle prawa, na swój sposób starał się wymierzać sprawiedliwość. Jego pierwsze przygody ujrzały światło dzienne w 1905 roku. W sumie ukazało się kilkadziesiąt tomów cyklu o tym bohaterze.

<<Reklama>> Książki o Arsenie Lupinie dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: