"Bo to grzech". HBO GO pokaże serial o gejach w czasie dramatycznego wzrostu zakażeń AIDS

"Bo to grzech" ("It's a Sin"), który od 23 stycznia będzie dostępny w HBO GO, ma koncentrować się na historiach przyjaźni i miłości widzianych oczami trzech młodych gejów rozpoczynających nowe życie w Londynie, w cieniu kryzysu AIDS w latach 80.

Bohaterami serialu "Bo to grzech", za scenariusz którego odpowiada Russel T. Davies, są Ritchie (Olly Alexander), Roscoe (Omari Douglas) i Colin (Callum Scott Howells), młodzi geje, którzy na początku lat 80. rozpoczynają na nowo życie w Londynie. Niedługo po pierwszym spotkaniu chłopcy i ich przyjaciółka Jill (Lydia West) bardzo zbliżają się do siebie i otwarcie rozmawiają o swoich przygodach. Kiedy pojawia się nowy wirus, bohaterowie niespodziewanie zostają poddani życiowej próbie. Przez kolejne dziesięć lat uczą się dorosłości w cieniu epidemii AIDS, ale nadal mają nieposkromiony apetyt na życie i chcą żarliwie kochać.

W obsadzie pięcioodcinkowego pierwszego sezonu znaleźli się również m.in. Neil Patrick Harris oraz Stephen Fry.

"Bo to grzech" w styczniu w HBO GO. Zobacz zwiastun

Zobacz wideo "Bo to grzech" [ZWIASTUN]

Autorem scenariusza jest wielokrotnie wyróżniany Russel T. Davies (serial HBO "Rok za rokiem", "Skandal w angielskim stylu", "Doktor Who"), który wspólnie z Nicolą Shindler ("Happy Valley", "The Stranger") pełnił obowiązki producenta wykonawczego. Za reżyserię odpowiada Peter Hoar. Shindler mówi o produkcji:

Serial 'Bo to grzech' przedstawia bardzo brytyjską historię, ale epidemia AIDS była globalnym wydarzeniem. Jestem przekonana, że przedstawiona w nim poruszająca historia miłości, przyjaźni, wzlotów i upadków w tym okresie naszej historii, z udziałem ciekawych i wielowymiarowych bohaterów, wzbudzi żywe zainteresowanie widzów. W rolach głównych zobaczymy młodych, charyzmatycznych aktorów, a typowa dla Rusella wciągająca narracja sprawi, że będziemy na zmianę śmiać się i płakać.

Premiera serialu w serwisie HBO GO odbędzie się 23 stycznia, tego dnia do serwisu dodane zostaną wszystkie odcinki produkcji. Emisja na antenie HBO zaplanowana została od 9 marca.

Więcej o: