Netflix pokazał zwiastun serialu "Przeznaczenie: Saga Winx!". Zrobił go twórca "Pamiętników wampirów"

Brian Young, którego serial "Pamiętniki wampirów" doskonale kojarzą także polscy widzowie, wziął na warsztat popularną kreskówkę "Winx Club" i zrobił z niej erial fantasy dla dużo starszych dzieci.

- "KLUB WINX" to uwielbiany przez widzów program z wieloma wspaniałymi postaciami i bogatymi historiami. Naszym celem było ogranie tego świata w "PRZEZNACZENIU", ale też wzbogacenie go o nowe elementy, postacie i wątki interesujące dla starszej widowni. Widowni, która dorastała na tej kreskówce, albo nie widziała jej, ale lubi realistyczne historie. Zawsze byłem entuzjastą fantasy. Zafascynowała mnie tu możliwość opowiedzenia fantastycznych historii w realistyczny sposób - mówi twórca serialu o swoim najnowszym dziele. Co jeszcze warto wiedzieć?

Zwiastun serialu "Przeznaczenie: Saga Winx!" od twórcy "Pamiętników wampirów"

"Przeznaczenie: Saga Winx" to aktorska adaptacja popularnej włoskiej kreskówki autorstwa Iginio Straffiego, o której kilkanaście lat temu ukazywały się nawet całe serie tematycznych gazet - także na polskim rynku. Teraz będzie to nie tylko opowieść o walce z magicznymi przeciwnikami, to będzie przede wszystkim opowieść o dorastaniu pięciu wróżek uczęszczających do Alfei - szkoły z internatem, w której uczą się korzystać ze swoich mocy. Co prawda muszą walczyć z potworami, które zagrażają ich życiu, ale muszą też przemęczyć się z intensywnymi emocjami, które tworzą wszystkie uroki i mankamenty  okresu dojrzewania.

Zobacz wideo Nowy serial od twórcy "Pamiętników wampirów"

W serialu występują m.in.: Abigail Cowen jako Bloom ("The Chilling Adventures of Sabrina", "The Fosters"), Hannah van der Westhuysen jako Stella ("Grantchester", "Lamborghini"), Precious Mustapha jako Aisha ("Endeavour"), Eliot Salt jako Terra ("Normal People", "Gameface"), Elisha Applebaum jako Musa ("Undercover Hooligan", "No Reasons"), Sadie Soverall jako Beatrix ("Rose Plays Julie"), Freddie Thorp jako Riven ("Księga czarownic", "Safe", "Zawrotna prędkość"), Danny Griffin jako Sky ("So Awkward", "Dżentelmeni"), Theo Graham jako Dane ("Clink", "Hollyoaks", "Brief Encounters") i Jacob Dudman jako Sam ("The Stranger", "Medici", "The A List") oraz Eve Best ("Siostra Jackie"), Robert James-Collier ("Downton Abbey"), Josh Cowdery ("Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"), Alex Macqueen ("The Thick of It", "Sally 4Ever") i Eva Birthistle ("Brooklyn", "Upadek królestwa").

Brian Young tak opowiada o tworzeniu realistycznego dramatu dla młodzieży w scenerii fantasy: - Dla wielu widzów będzie to opowieść o dorastaniu, co jest oczywiście prawdą, ale myślę, że najbardziej uniwersalnym pytaniem, które leży u podstaw tej historii, jest "Kim, do diabła, jestem?". Każdy zadaje sobie to pytanie w młodości. Nie ma znaczenia, gdzie się urodziłeś, z jakiego środowiska pochodzisz, jaką masz orientację seksualną, czy jesteś chłopakiem, czy dziewczyną. Każdy z nas w tym wieku musi sobie odpowiedzieć na to pytanie. To również aktualny serial, bo nasi młodzi bohaterowie żyją w nieustannie zmieniającym się świecie. Nie zawsze są gotowi, by stawić czoła rzeczywistości, ale nie mają wyboru. Szybko się uczą, że "starszy" niekoniecznie znaczy "mądrzejszy". To ich przeraża, ale też daje im siłę i świadomość, że przyjaźń odgrywa ważną rolę w życiu. Podobnie młodzież z nowego pokolenia rozumie, o jak wysokie stawki toczy się gra w naszym świecie i jak ogromna odpowiedzialność spoczywa na jej barkach - mówi.

I dodaje, że choć serial stworzony został w estetyce fantasy, to nie zabraknie elementów dobrze znanych nam z naszejr zeczywistości: - Zależało nam, aby wprowadzić do serialu jak najwięcej współczesnych wątków. Chcieliśmy stworzyć świat fantasy, w którym uczniowie publikują historie na Instagramie, chodzą na imprezy, popełniają błędy i robią wszystko to, co robią nastolatki. Elementy fantasy zostały w to wplecione w pewnym sensie w anachroniczny sposób.Nasi bohaterowie walczą na miecze i uczą się magii, ale też wysyłają SMS-y i GIF-y - opisuje. Premiera nastąpi już 22 stycznia.

Więcej o: