Netflix i "latynoska miazga" - tak swój nowy serial zapowiadają twórcy "Domu z papieru". Jest zwiastun

Netflix już w marcu pokaże "Sky Rojo" - nowy serial twórców "Domu z papieru". Ma być dużo akcji, czarnego humoru i czystej adrenaliny.

"Sky Rojo" będzie miał swoją światową premierę 19 marca. Pierwszy sezon będzie się składał z ośmiu 25-minutowych odcinków, będących mieszanką gatunków, które twórcy serialu, Álex Pina i Esther Martínez Lobato ("Dom z papieru"), nazwali "latynoską miazgą".

"Sky Rojo" - Netflix pokaże nowy serial. O czym opowie?

Trzy prostytutki: Coral (Verónica Sánchez), Wendy (Lali Espósito) i Gina (Yany Prado), postanawiają uciec z nocnego klubu Las Novias Club w poszukiwaniu wolności. W pogoń za nimi rusza ich alfons Romeo (Asier Etxeandia), wspierany przez specjalistów od mokrej roboty, Moisesa (Miguel Ángel Silvestre) i Christiana (Enric Auquer). Kobiety wyruszają w szaloną, chaotyczną podróż, podczas której muszą stawić czoła różnym niebezpieczeństwom, wiedząc, że każda sekunda może być ich ostatnią. W czasie ucieczki odkrywają potęgę przyjaźni oraz to, że razem są silniejsze i mają większą szansę na odzyskanie normalnego życia. 

Zobacz wideo "Sky Rojo", nowy serial twórców "Domu z papieru", niedługo na NetfliX [ZWIASTUN]

Álex Pina i Esther Martínez Lobato mówią o swojej nowej produkcji:

Chcieliśmy, aby 'Sky Rojo' cechowało się szaloną akcją przez całe 25-minut każdego odcinka, tak aby podkreślić dynamiczną naturę fabuły: nieustannej ucieczki i wyścigu o przetrwanie. Zwykle dopiero w trzecim akcie filmu czy odcinka serialu następuje kumulacja całej energii i prawdziwy wybuch wszystkich konfliktów, które są napędem historii. My postanowiliśmy sprawić, że akcja serialu będzie miała taki szalony bieg przez cały sezon.. 

Z pewnością mają nadzieję, że "Sky Rojo" powtórzy międzynarodowy sukces "Domu z papieru". Tytuł był najczęściej wyszukiwanym hasłem zeszłego roku przez Polaków w Google, w światowym zestawieniu znalazł się na czwartym miejscu. Wszystkie dotychczas pokazane przez Netflix sezony cieszyły się olbrzymią popularnością w wielu krajach.

"Sky Rojo" powstawał w Madrycie i na Teneryfie. Producenci produkcji potwierdzili powstanie dwóch ośmioodcinkowych sezonów. Serial jest produkowany przez Vancouver Media dla Netflix, a w jego międzynarodowej obsadzie występują Verónica Sánchez ("The Pier", "13 Roses"), Asier Etxeandia ("Pain and Glory", "Velvet"), Miguel Ángel Silvestre ("Velvet", "Sense8"), argentyńska wokalistka i aktorka Lali Espósito ("Casi Ángeles", "Esperanza Mía"), kubańska aktorka Yany Prado ("La doble vida de Estela Carrillo", "La reina soy yo") oraz Enric Auquer ("La línea invisible", "Perfect Life").

Więcej o: