Król polskiej TV jest tylko jeden: to Kevin. Te filmy najchętniej oglądaliśmy w 2020 roku

"Kevin sam w domu" pokazany przez Polsat w wigilijny wieczór to bezapelacyjnie najchętniej oglądany film 2020 roku wśród polskich telewidzów. Jak wynika z raportu Wirtualnemedia.pl, pozostałe tytuły z podium to polskie produkcje.

24 grudnia w Polsacie obejrzało komedię z Macaulayem Culkinem w roli głównej obejrzało średnio 4,39 mln widzów ( według danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez One House jednominutowy zasięg tej emisji wyniósł 8,18 mln widzów). Na drugim miejscu znalazł się film "Sami swoi" Sylwestra Chęcińskiego z niezapomnianym duetem: Władysław Hańcza i Wiesław Kowalski (1 maja w Polsacie miała 2,36 mln oglądających). "Brązowy medal" zdobył natomiast "Galimatias, czyli kogel-mogel II" Romana Załuskiego (emisja 24 kwietnia w Polsacie, wynik to średnio 2,66 mln widzów).

'You're the Star to Me' - teledysk z musicalu o Marii Curie-SkłodowskiejKoreańczycy zrobili musical o Marii Curie-Skłodowskiej

"Kevin sam w domu" filmowym hitem 2020 roku. Które filmy w "dziesiątce"?

Jak zauważa serwis, sześć najwyżej sklasyfikowanych pozycji zajęły filmy pokazywane przez Polsat. W pierwszej dziesiątce jest również aż sześć produkcji polskich. Jak wygląda TOP 10?

  1. "Kevin sam w domu"
  2. "Sami swoi"
  3. "Galimatias, czyli kogel-mogel II"
  4. "Seksmisja"
  5. "Bez litości 2"
  6. "Kogel-mogel"
  7. "Listy do M. 3"
  8. "Pretty woman"
  9. "Praktykant"
  10. "Nie ma mocnych"
Zobacz wideo Bez jakich filmów nie wyobrażamy sobie Bożego Narodzenia? [Popkultura]

Jak serwis Wirtualnemedia.pl analizował już wcześniej, chociaż film o chłopaku broniącym swojego domu przed włamywaczami to nie nowość, sentyment widzów i związana z im oglądalność pozwala na duże zarobki stacji: za 30-sekundowy spot emitowany w wigilię w przerwach od filmu "Kevin sam w domu" trzeba było zapłacić 76,1 tys. zł. 

"Kevin sam w domu" mógł wyglądać inaczej. Rolę mamy zaproponowano innej aktorce >>

Netflix, materiały promocyjneNetflix zdradza, że kroi się nowy hit. "Lupin" bije rekordy na całym świecie

Okazuje się też, że w zeszłym roku statystyczny Polak każdego dnia spędził przed telewizorem średnio 4 godziny, 20 minut i 58 sekund. To mniej niż w 2019 roku - o 4 minuty i 54 sekundy. Więcej informacji na temat najchętniej oglądanych filmów w 2020 roku można znaleźć tutaj.

Więcej o: