"Wiedźmin". Ekipa wróciła do pracy. Opóźnienia na planie wpłyną na premierę? Sierpień coraz mniej realny

"Wiedźmin" to duży hit Netliksa i wiele osób niecierpliwie czeka na drugi sezon. Pandemia, a potem kontuzja Henry'ego Cavilla stały się jednak przyczyną dużego opóźnienia. Czy powrót ekipy na plan zdjęciowy daje szansę na szybką premierę?

Jak informuje serwis redanianinteligence.com, który pilnie śledzi poczynania twórców "Wiedźmina", po kolejnej przymusowej przerwie zdjęcia zostały ponownie wznowione, już z Henrym Cavillem, który tydzień temu chwalił się w mediach społecznościowych pierwszą przebieżką po doznanej kontuzji. 

 

"Wiedźmin". Powrót raczej jesienią niż latem

Dziennikarze donoszą jednak, że prace nad odcinkami drugiej serii potrwają aż do marca, a nie do lutego, jak pierwotnie zakładano. Sierpniowa data premiery "Wiedźmina" w Netfliksie (a takie wcześniej głosy się pojawiały) stoi niestety pod coraz większym znakiem zapytania.

Zobacz wideo Nie tylko George Clooney! Ci aktorzy zaczynali swoją karierę od seriali

Henry Cavill musiał odpuścić zdjęcia ze względu na kontuzję, której uległ na planie w grudniu. Aktor nadwyrężył mięsień w nodze. Wcześniej dwukrotnie zawieszane były prace na planie ze względu na pandemię koronawirusa. 

"Wiedźmin" ma wrócić z nowymi odcinkami, w których widać będzie większy budżet niż ten, którym dysponowali producenci przy realizacji pierwszej serii. Showrunnerka Lauren S. Hissrich obiecywała, że w kolejnej serii zostaną ulepszone chociażby - przez wielu fanów krytykowane - zbroje. Nowy strój dostał sam Geralt z Rivii, ale także inni bohaterowie.

Do obsady "Wiedźmina" w dtrugiej serii dołączyli m.in. Yasen Atour ("Young Wallander") w roli Coena, Paul Bullion ("Peaky Blinders") jako Lambert i Kristofer Hivju ("Gra o tron") jako Nivellen. Agnes Bjorn ("Potwór") wystąpi jako Vereena, zaś Basil Eidenbenz wcieli się w Eskela - zastępuje w tej roli Thue Rasmussena, który opuścił projekt z uwagi na pandemię i inne plany zawodowe. Bardzo ważnym członkiem ekipy jest Kim Bodnia - odtwórca postaci Vesemira, mistrza i przybranego ojca Geralta.

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: