"Peaky Blinders" zakończy się na 6. sezonie. Twórcy zapowiadają powrót w innej formie

Serial "Peaky Blinders" zakończy się na szóstym sezonie. Twórcy produkcji zapowiadają jednak, że na tym nie zakończy się historia rodziny Shelby. Świat "Peaky Blinders" prawdopodobnie powróci w formie pełnometrażowego filmu.

Trwają prace nad ostatnim sezonem brytyjskiego serialu "Peaky Blinders". O rozpoczęciu prac pomimo pandemii koronawirusa poinformował za pośrednictwem Instagrama Anthony Byrne, jeden z reżyserów produkcji. "Pierwsze cięcie jest zawsze najgłębsze. Jesteśmy. Z. Powrotem" - napisał.

"Peaky Blinders" zakończy się po 6. sezonie. Historia będzie toczyć się w innej formie

Wcześniejsze informacje wskazywały na to, że serial zakończy się na siódmym, a nie na szóstym sezonie. Twórca i scenarzysta "Peaky Blinders", Steven Knight, zapowiedział, że historia będzie kontynuowana w innej formie. Na podstawie "Peaky Blinders" prawdopodobnie powstanie pełnometrażowy film.

"Peaky powraca i to z hukiem (...) Wierzymy, że będzie to najlepszy sezon ze wszystkich i jesteśmy pewni, że nasi niesamowici fani go pokochają. Podczas gdy serial będzie dobiegał końca, historia będzie toczyć się dalej w innej formie - podkreślił Knight w oświadczeniu.

W podobnym tonie wypowiedziała się producent wykonawczy serii Caryn Mandabach, która podkreśliła, że pomimo zakończenia historii, świat "Peaky Blinders" będzie żył dalej. "Scenariusze Steve'a są niesamowite i wyznaczają koniec epickiej historii, która zachwyca widzów od czasu jej rozpoczęcia w 2013 roku, ale świat Peaky Blinders z pewnością będzie żył dalej" - dodała.

"Peaky Blinders" - gdzie obejrzeć?

"Peaky Blinders" to brytyjski serial gangsterski, którego fabuła osadzona jest w latach 20-tych XX w., tuż po zakończeniu I wojny światowej. Historia koncentruje się na postaci Thomasa Shelby’ego, lidera grupy przestępczej "Peaky Blinders", która działa w Birmingham. Shelby zapłaci każdą cenę, aby wspiąć się po szczeblach kariery na sam szczyt.

W serialu występują: Cillian Murphy, Helen McCrory, Paul Anderson, Sophie Rundle, Finn Cole, Annabelle Wallis, Natasha O'Keeffe, Kate Phillips, Ned Dennehy, Ian Peck i Aidan Gillen. Produkcja zadebiutowała w 2013 r. na antenie BBC. Dotychczas wyemitowano pięć sezonów serialu. "Peaky Blinders" można oglądać w Polsce na platformie Netflix.

<<Reklama>> Książka dla fanów serialu dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Zobacz wideo Nic nie powstrzyma rodziny Shelby - zwiastun 5. sezonu "Peaky Blinders"
Więcej o: