Netflix potwierdza: "Bridgertonowie" powrócą w drugim sezonie

"Nadszedł czas, aby odsłonić najnowszy sekret: Bridgertonowie oficjalnie powrócą w drugim sezonie. Mam nadzieję, że masz w zanadrzu przygotowaną ulubioną nalewkę, by uczcić tę rozkoszną okazję" - czytamy w informacji prasowej obwieszczającej dobrą nowinę dla wielbicieli produkcji.

"Bridgertonowie" to romantyczny, skandalizujący i błyskotliwy serial, który inspirowany jest bestsellerowymi powieściami autorstwa Julii Quinn. Produkcja tak bardzo spodobała się widzom Netfliksa, że w ciągu miesiąca od premiery obejrzało ją ponad 63 mln osób z całego świata.

Netflix: Bridgertonowie oficjalnie powrócą w drugim sezonie

Netflix ogłosił, że w najbliższym czasie czeka nas premiera drugiego sezonu kostiumowego serialu, który skradł serca milionom. Jak czytamy w notatce od serialowej Lady Whistledown:

Szlachetny Czytelniku,
nadszedł czas, aby odsłonić najnowszy sekret: "Bridgertonowie" oficjalnie powrócą w drugim sezonie. Mam nadzieję, że masz w zanadrzu przygotowaną ulubioną nalewkę, by uczcić tę rozkoszną okazję.
Wspaniała obsada "Bridgertonów" powróci na plan już wiosną tego roku. Mogę jedynie zdradzić, że ten sezon towarzyski zostanie zdominowany przez Lorda Anthony’ego Bridgertona. Uprzejmie donoszę, że będę Cię informować o wszelkich skandalach związanych z jego życiem uczuciowym.
Jeśli jednak myślisz Drogi Czytelniku, że ulegnę Twoim namowom, aby zdradzić więcej szczegółów, muszę Cię rozczarować. Ale pamiętaj, cierpliwość jest cnotą.
Z poważaniem,
Lady Whistledown
Zobacz wideo Bridgertonowie | Zapowiedź sezonu 2 | Netflix

W pierwszym sezonie śledziliśmy losy Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor), najstarszej córki potężnej familii, która wkracza na pełną konkurentek scenę małżeńską Londynu w epoce regencji. Dziewczyna marzyła, że tak jak stało się w przypadku jej rodziców, znajdzie wybranka, którego naprawdę pokocha. I choć na początku szło jej świetnie, to jej starszy brat odrzucał kolejnych kandydatów do jej ręki. To zaskutkowało nieprzyjemnościami: w popularnej na salonach plotkarskiej gazecie tajemniczej Lady Whistledown pojawiły się liczne oszczerstwa pod adresem Bridgertonówny.

Do akcji wkroczył wtedy rozchwytywany i zbuntowany książę Hastings (Regé-Jean Page), zdeklarowany kawaler, którego matki debiutantek uważają za najlepszą możliwą partię. Choć Daphne i książę uparcie twierdzą, że nie są zainteresowani związkiem, łączącej ich więzi trudno nie zauważyć — podobnie jak emocji, które aż w nich kipią podczas podchodów i utarczek toczonych na tle wyrażanych przez towarzystwo oczekiwań wobec ich przyszłości.

W obsadzie poza Phoebe Dynevor znaleźli się m.in. Golda Rosheuvel, Jonathan Bailey, Luke Newton, Claudia Jessie, Nicola Coughlan, Ruby Barker, Sabrina Bartlett, Ruth Gemmell, Adjoa Andoh, Polly Walker, Bessie Carter i Harriet Cains. Głosu tajemniczej Lady Whistledown użycza Julie Andrews.

Więcej o: