Netflix bezkonkurencyjny. To dla tego serwisu powstało dziewięć seriali z TOP 10 2020

Netflix przyciągnął 37 mln nowych subskrybentów w 2020 roku - podaje portal Deadline, a z raportu Google wynika, że właśnie ta platforma streamingowa ma na koncie dziewięć z dziesięciu najczęściej wyszukiwanych seriali 2020 roku.

Ci, którzy zastanawiają się, co oglądają inni, mogą sprawdzić, jak wyglądają statystyki seriali Google trends za zeszły rok. Okazuje się, że w światowym rankingu Netflix jest praktycznie monopolistą. Jedynym programem wśród najczęściej wyszukiwanych seriali, który nie został wyprodukowany dla serwisu, jest brazylijska edycja "Big Brothera" (znalazła się na drugim miejscu zestawienia).

Pierwsze miejsce należy do programu "Król tygrysów" - to miniserial dokumentalny o kontrowersyjnym byłym właścicielu ogrodu zoologicznego. Joe Exotic ma słabość do country, broni palnej oraz tygrysów. W tym roku został skazany na 22 lata więzienia za rzekome planowanie zabójstwa oraz złe traktowanie dzikich zwierząt. Z kolei na trzecim miejscu uplasowała się hiszpańska produkcja Netfliksa "Dom z papieru", która ma już cztery sezony i ciągle cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Ciekawe, czy w tegorocznym zestawieniu znajdzie się miejsce dla nowego serialu twórców "Domu z papieru" - już w marcu premierę będzie miał "Sky Rojo".

Zobacz wideo "Sky Rojo", nowy serial twórców "Domu z papieru", niedługo na NetfliX [ZWIASTUN]

Netflix na szczycie - najczęściej wyszukiwane seriale

  1. "Król tygrysów"
  2. "Big Brother Brasil"
  3. "Dom z papieru"
  4. "Cobra Kai"
  5. "The Umbrella Academy"
  6. "Emily w Paryżu"
  7. "Ozark"
  8. "Gambit królowej"
  9. "Outer Banks"
  10. "Locke & Key"

Jest na pewno duża szansa na to, że w 2021 roku załapią się seriale "Lupin" oraz "Bridgertonowie". Pierwszy z nich to produkcja z Omarem Sy w roli głównej - według Netfliksa prognoza oglądalności serialu na premierowy miesiąc w tej chwili to 70 mln odtworzeń! Za drugi odpowiada "królowa amerykańskiej telewizji" Shonda Rhimes, która zabiera widzów tym razem do Wielkiej Brytanii czasów regencji i serwuje im gorący romans.

Więcej o: