Netflix bezkonkurencyjny. To dla tego serwisu powstało dziewięć seriali z TOP 10 2020

Netflix przyciągnął 37 mln nowych subskrybentów w 2020 roku - podaje portal Deadline, a z raportu Google wynika, że właśnie ta platforma streamingowa ma na koncie dziewięć z dziesięciu najczęściej wyszukiwanych seriali 2020 roku.

Ci, którzy zastanawiają się, co oglądają inni, mogą sprawdzić, jak wyglądają statystyki seriali Google trends za zeszły rok. Okazuje się, że w światowym rankingu Netflix jest praktycznie monopolistą. Jedynym programem wśród najczęściej wyszukiwanych seriali, który nie został wyprodukowany dla serwisu, jest brazylijska edycja "Big Brothera" (znalazła się na drugim miejscu zestawienia).

Kadr z filmu /Netflix usuwa ponad 30 tytułów w styczniu. Znika przebojowe "Atomic Blonde"

Pierwsze miejsce należy do programu "Król tygrysów" - to miniserial dokumentalny o kontrowersyjnym byłym właścicielu ogrodu zoologicznego. Joe Exotic ma słabość do country, broni palnej oraz tygrysów. W tym roku został skazany na 22 lata więzienia za rzekome planowanie zabójstwa oraz złe traktowanie dzikich zwierząt. Z kolei na trzecim miejscu uplasowała się hiszpańska produkcja Netfliksa "Dom z papieru", która ma już cztery sezony i ciągle cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Ciekawe, czy w tegorocznym zestawieniu znajdzie się miejsce dla nowego serialu twórców "Domu z papieru" - już w marcu premierę będzie miał "Sky Rojo".

Zobacz wideo "Sky Rojo", nowy serial twórców "Domu z papieru", niedługo na NetfliX [ZWIASTUN]

Netflix na szczycie - najczęściej wyszukiwane seriale

  1. "Król tygrysów"
  2. "Big Brother Brasil"
  3. "Dom z papieru"
  4. "Cobra Kai"
  5. "The Umbrella Academy"
  6. "Emily w Paryżu"
  7. "Ozark"
  8. "Gambit królowej"
  9. "Outer Banks"
  10. "Locke & Key"

Jest na pewno duża szansa na to, że w 2021 roku załapią się seriale "Lupin" oraz "Bridgertonowie". Pierwszy z nich to produkcja z Omarem Sy w roli głównej - według Netfliksa prognoza oglądalności serialu na premierowy miesiąc w tej chwili to 70 mln odtworzeń! Za drugi odpowiada "królowa amerykańskiej telewizji" Shonda Rhimes, która zabiera widzów tym razem do Wielkiej Brytanii czasów regencji i serwuje im gorący romans.

BridgertonowieKrólowa amerykańskich seriali połączyła siły z Netfliksem - oto "Bridgertonowie"

Więcej o: