Premiery tygodnia. Dziewczyny z "Winx" czarują w Alfei, zaś w Indiach atakuje "Biały Tygrys"

Nasze premiery tygodnia to trzy tytuły do obejrzenia, które w ten weekend nie tylko mogą umilić wam czas, ale i - jak w przypadku serialu HBO "Bo to grzech" - dać do myślenia. Będą też podróże - czarodziejki z serialu "Przeznaczenie: Saga Winx" zabiorą was do magicznej Alfei, a z filmem "Biały tygrys", który udostępnił Netflix, przeniesiecie się do Indii.

Styczeń mija właściwie niepostrzeżenie - to już czwarty weekend tego roku, który możecie spędzić np. na oglądaniu naszych świeżych propozycji. Waszej uwadze polecają się dwa nowe, krótkie seriale oraz film, który rozprawia się z systemem kastowym w Indiach. 

Zobacz wideo Popkultura odc. 62

"Biały Tygrys". Wybić się na niezależność za wszelką cenę

Balram (Adarsh Gourav) zostaje szoferem bogatej pary z Indii (Priyanka Chopra Jonas i Rajkummar Rao), która właśnie wróciła do kraju ze Stanów Zjednoczonych. Młody mężczyzna początkowo wiernie służy swoim pracodawcom, ale stopniowo zdaje sobie sprawę, że jest zwyczajnie wykorzystywany. Postanawia więc sam wykorzystać swój spryt, aby wyrwać się z biedy i rozwinąć własny biznes. Z biegiem czasu okazuje się, że główny bohater nie cofnie się przed niczym, żeby osiągnąć swój cel.

Film "Biały Tygrys" to adaptacja bestsellerowej powieści Aravinda Adigi. Reżyserem i autorem scenariusza jest Ramin Bahrani, producentem - Mukul Deora, a producentkami wykonawczymi - Ava DuVernay i Priyanka Chopra. Netflix dodał film do swojej biblioteczki 22 stycznia.

"Przeznaczenie: Saga Winx". Czarodziejki z kreskówki wracają w wersji aktorskiej

"Przeznaczenie: Saga Winx" to opowieść o dorastaniu pięciu wróżek uczęszczających do Alfei — szkoły z internatem, gdzie uczą się korzystać ze swoich mocy. Na co dzień zmagają się też z wyzwaniami, jakie niosą miłość i zazdrość, oraz z… potworami, które zagrażają ich życiu. Twórcą tej aktorskiej wersji włoskiej kreskówki "Winx Club" Iginio Straffiego jest Brian Young ("Pamiętniki wampirów").

W serialu występują m.in.: Abigail Cowen jako Bloom ("The Chilling Adventures of Sabrina", "The Fosters"), Hannah van der Westhuysen jako Stella ("Grantchester", "Lamborghini"), Precious Mustapha jako Aisha ("Endeavour"), Eliot Salt jako Terra ("Normal People", "Gameface"), Elisha Applebaum jako Musa ("Undercover Hooligan", "No Reasons"), a także Sadie Soverall jako Beatrix, Freddie Thorp jako Riven, Danny Griffin jako Sky, Theo Graham jako Dane i Jacob Dudman jako Sam. W pozostałych rolach pojawią się Eve Best, Robert James-Collier, Josh Cowdery, Alex Macqueen i Eva Birthistle.

"Przeznaczenie: Saga Winx" składa się z sześciu odcinków. Netflix udostępnił je 22 stycznia.

"Bo to grzech". Poruszająca opowieść o miłości, życiu i stracie

Serial "Bo to grzech" koncentruje się na historiach przyjaźni i miłości widzianych oczami trzech młodych gejów rozpoczynających nowe życie w Londynie, w cieniu kryzysu AIDS w latach 80. Bohaterami serialu są Ritchie (Olly Alexander), Roscoe (Omari Douglas) i Colin (Callum Scott Howells), młodzi geje, którzy na początku lat 80. rozpoczynają na nowo życie w Londynie. Niedługo po pierwszym spotkaniu chłopcy i ich przyjaciółka Jill (Lydia West) bardzo zbliżają się do siebie i otwarcie rozmawiają o swoich przygodach. Kiedy pojawia się nowy wirus, bohaterowie niespodziewanie zostają poddani życiowej próbie. Przez kolejne dziesięć lat uczą się dorosłości w cieniu epidemii AIDS, ale nadal mają nieposkromiony apetyt na życie i chcą żarliwie kochać.

W pozostałych rolach zobaczymy Keeley Hawes, Shauna Dooley’a, Neila Patricka Harrisa, Stephena Fry’a i Tracy Ann Oberman. Autorem scenariusza jest wielokrotnie wyróżniany Russel T. Davies (serial HBO Rok za rokiem, Skandal w angielskim stylu, Doktor Who), który wspólnie z Nicolą Shindler (Happy Valley, The Stranger) pełnił obowiązki producenta wykonawczego. Za reżyserię odpowiada Peter Hoar.

“'Bo to grzech' przedstawia bardzo brytyjską historię, ale epidemia AIDS była globalnym wydarzeniem. Jestem przekonana, że przedstawiona w nim poruszająca historia miłości, przyjaźni, wzlotów i upadków w tym okresie naszej historii, z udziałem ciekawych i wielowymiarowych bohaterów, wzbudzi żywe zainteresowanie widzów. W rolach głównych zobaczymy młodych, charyzmatycznych aktorów, a typowa dla Rusella wciągająca narracja sprawi, że będziemy na zmianę śmiać się i płakać. Jestem bardzo dumna, że serial Bo to grzech  zrealizowany we współpracy ze spółką all3media będzie pokazywany w wielu krajach na całym świecie" - powiedziała producentka wykonawcza, Nicola Shindler.

Premiera serialu "Bo to grzech" ("It’s a Sin") odbędzie się 23 stycznia w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodane zostaną wszystkie odcinki produkcji. Emisja na antenie HBO zaplanowana została od 9 marca. Sezon liczy 5 odcinków

Więcej o: