Bracia Sekielscy uruchomili Sekielski Brothers Studio. Jest też strona projektu

Bracia Sekielscy uruchomili swoje studio produkcyjne i stronę internetową projektu. Poza ich autorskimi programi, reportażami i filmami dokumentalnymi w ramówce znalazły się także podcasty i serie tematyczne takich twórców jak: Eliza Michalik, Aleksandra Chalimoniuk czy Artur Nowak. Projekt udało się finansować dzięki wpłatom od sponsorów na patronite.pl.

Bracia Sekielscy, dzięki wsparciu finansowemu widzów, uzbierali środki najpierw na realizację dwóch głośnych filmów dokumentalnych o pedofilii wśród polskich księży ("Tylko nie mów nikomu", "Zabawa w chowanego"). Mają także fundusze na dokończenie produkcji o aferze SKOK i o tym, co Jan Paweł II wiedział i jaką miał rolę w tuszowaniu przypadków pedofilii w polskim kościele. Teraz udało im się osiągnąć kolejny ambitny cel - swoją działalność rozpoczęło ich niezależne studio produkcyjne.

Sekielski Brothers Studio wystartowało

Od tej pory programy i live'y braci Sekielskich takie jak "Raport Sekielskiego", "Sekielski o nałogach", "Sekielski Online" czy "Sekielski Sunday Night Live" realizowane będą już nie za pomocą prostych kamerek internetowych, a w specjalnym studio z profesjonalnym sprzętem. Pierwszy w ten sposób zrealizowany odcinek serii można zobaczyć poniżej:

 

Na stronie projektu sekielscy.pl znaleźć można wszystkie programy, które w ramach działalności Sekielski Brothers Studio będą realizowane. Bo poza materiałami przygotowanymi przez Marka i Tomasza Sekielskich, widzowie będą mieli okazję też zapoznać się z audycjami, reportażami, podcastami i programami tworzonymi przez twórców takich jak: Aleksandra Chalimoniuk, Anna Korytowska, Artur Nowak, Eliza Michalik, Julia Niemiec, Justyna Dżbik-Kluge i Małgorzata Serafin. Sekielscy już zapowiadają, że to grono ma się powiększyć.

Już teraz wiemy, że programy te będą dotyczyć różnorodnej tematyki i poruszać zagadnienia z zakresu kultury, zdrowia, nauki, polityki, uzależnień i sportu. "Farbowanie życia" to program, w którym była dziennikarka i prezenterka Małgorzata Serafin opowiada o tym, jak się przebranżowiła i została fryzjerką. Sam cykl poświęcony ma być depresji. Znana z TVN24, a także youtubowego programu "Popraw koronę" Aleksanda Chalimoniuk poprowadzi "hOla Zdrowie", a studentki dziennikarstwa Julia Niemiec i Anna Korytowska poprowadzą "Polki".

Eliza Michalik prowadzić ma cykl rozmów "Blisko siebie", w którym jej goście będą wypowiadać się o relacjach, intymności, rozwoju osobistym i komunikacji. Była dziennikarka Radia Zet Justyna Dżbik-Kluge z kolei zajmie się publicystyką i w swoim podcaście "To zależy" poruszać temat relatywności w codziennym życiu, które nie jest przecież czarno-białe".

Pisarz i prawnik Artur Nowak tworzyć będzie audycję "Wysłuchanie". Wcześniej współpracował z Sekielskimi przy dokumencie "Tylko nie mów nikomu", jest znany z rozmów z ofiarami kościelnej pedofilii, które zostały zebrane w publikację "Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają głos".

Na stronie pojawiać się też będą produkcje dostępne tylko dla sponsorów - ten program ma nazywać się "Sekielscy w ringu" - donoszą Wirtualne Media.

Zobacz wideo Film Sekielskiego zmienił Polskę. Jak będzie po kolejnym?
Więcej o: