Mariusz Czajka dostał propozycję pracy. Wróci do "Świata według Kiepskich"

Aktor Mariusz Czajka kilka dni temu dziękował za finansową pomoc w zorganizowaniu pogrzebu matki, a teraz dostał jeszcze innego rodzaju wsparcie - propozycję pracy.

Mariusz Czajka, który z powodu pandemii stracił główne źródło dochodu, założył zbiórkę w internecie, by zebrać środki na pogrzeb matki. W dwa dni aktorowi udało się zebrać prawie 50 tysięcy złotych - dużo więcej niż wynosi suma, o którą prosił (osiem tysięcy). W dodatku, jak powiedział "Super Expressowi", po nagłośnieniu zbiórki przez media, dostał propozycję powrotu po kilkunastu latach do serialu "Świat według Kiepskich" i już niedługo pojawi się na planie produkcji emitowanej w Polsacie. Prowadzi również rozmowy z produkcją "M jak miłość".   

Jacek KurskiTVP chce otworzyć własny kanał muzyczny. Koszty? 20 mln i to tylko na start

Mariusz Czajka z rolą w "Świecie według Kiepskich". "Dzięki, mamo!"

- Bałem się, że będę dosłownie gryzł tynk ze ścian, a stało się inaczej. I tak sobie myślę, że to wszystko to sprawka mojej mamusi. Zawsze musiała być najważniejsza, zawsze musiałem być dla niej, a teraz to ona opiekuje się mną z nieba. Dzięki, mamo! - powiedział Czajka gazecie.

Mariusz Czajka to aktor teatralny i filmowy, znany m.in. z roli Cześka w "Chłopaki nie płaczą", który przez jakiś czas prowadził program "Maraton uśmiechu" emitowany przez TVN. Od wielu lat jest związany z Teatrem Buffo, gdzie można było go oglądać choćby w musicalu "Metro". W latach 90. jego głosem mówił disneyowski Kaczor Donald.

'Bracia Sekielscy uruchamiają Sekielski Brothers Studio!'Bracia Sekielscy uruchomili Sekielski Brothers Studio. Jest strona projektu

W "Świecie według Kiepskich" Czajka pojawiał się w niewielkich rolach, dość regularnie i to od trzeciego odcinka. Zagrał m.in. akwizytora, wynalazcę, egzorcystę, profesora Pon Pona, złote jajko czy Dejwida Koperfasa. "Świat według Kiepskich" to jeden z najdłużej emitowanych polskich seriali, pierwszy odcinek Polsat wyemitował 16 marca 1999 roku.

Zobacz wideo Prince zagroził menagerowi, że albo dostanie rolę w wielkim filmie, albo go zwalnia