Netflix. Jodie Turner-Smith zagra Éile w serialu "The Witcher: Blood Origin"

Netflix ogłosił, że Jodie Turner-Smith wcieli się w postać Éile w serialu "The Witcher: Blood Origin". Produkcja to sześcioodcinkowy prequel "Wiedźmina".

Éile to elitarna wojowniczka obdarzona głosem bogini, która opuściła swój klan i pozycję strażniczki królowej, aby podążać za głosem serca i wieść życie jako wędrowna śpiewaczka. Jednak gdy na Kontynencie przychodzi dzień ostatecznego rozrachunku, ponownie chwyta za miecz w poszukiwaniu zemsty i odkupienia.

"The Witcher: Blood Origin" ma przedstawiać dawno zapomnianą historię osadzoną w świecie elfów, która wydarzyła się 1200 lat przed akcją przedstawioną w serialu "Wiedźmin". Opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do "Koniunkcji Sfer", kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.

Zobacz wideo "Wiedźmin" - zwiastun

Producentami wykonawczymi serialu będą Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera. Andrzej Sapkowski zostanie konsultantem kreatywnym serialu, a Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films będą producentami wykonawczymi.

Jodie Turner-Smith - Netflix znalazł swoją wojowniczkę. Kim jest aktorka z "The Witcher: Blood Origin"?

Brytyjka Jodie Turner-Smith jest obecnie jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek. Najnowszą produkcją z jej udziałem jest film "Queen & Slim" w reżyserii Meliny Matsoukas, do którego scenariusz napisała Lena Waithe. Turner-Smith wystąpiła w nim u boku Daniela Kaluuyi w roli "Królowej".

Turner-Smith zagrała także w "After Yang" u boku Colina Farrella oraz w "Without Remorse" wraz z Michaelem B. Jordanem. Premiera obu filmów planowana jest na 2021 rok. Turner-Smith wcieli się także w rolę Anny Boleyn w trzyczęściowym miniserialu produkcji Channel 5.

Aktorka zagrała także w serialu Netfliksa "Nightflyers" opartym na powieści George'a R.R. Martina i serialu "Jett" z udziałem Carli Gugino, a także w "Nowości" Drake'a Doremusa oraz serialach "Ostatni okręt", "Wściekłe Psy" i "Czysta krew". Turner ma w swoim dorobku również wiele niezależnych filmów, w tym Neon Demon Nicolasa Windinga Refna.

Więcej o: