Teatr Telewizji wsparł WOŚP na Instagramie i wbił szpilę TVP. "Tego nie da się wymazać". A jednak się dało

Na oficjalnym profilu Teatru Telewizji TVP na Instagramie opublikowano zdjęcie z serduszkami WOŚP, które po krótkim czasie zostało usunięte. Widniało na nim hasło "Tego nie da się wymazać". Było to wyraźne nawiązanie do sytuacji, gdy Telewizja Publiczna pod rządami byłego polityka PiS Jacka Kurskiego wymazała serduszko WOŚP z kurtki posła PO.
Zobacz wideo Owsiak przypomina, jak TVP wspierała WOŚP: Danuta miała łzy w oczach, jak mówiliśmy o Orkiestrze

"Pomoc ponad podziałami" - brzmiał opis zdjęcia, które Teatr Telewizji opublikował na swoim profilu na Instagramie w niedzielę. Serduszko znajdujące się w środku było zamazane, co można odczytać tylko w jeden sposób - jako sprzeciw wobec działań TVP, która wcześniej w ten sam sposób zamazała serduszka WOŚP w jednym ze swoich programów.

Okazuje się, że jednak wszystko można próbować wymazać - post po krótkim czasie zniknął z profilu Teatru Telewizji. Udało nam się jednak zrobić screena, zanim to nastąpiło.

Teatr Telewizji wsparł WOŚP na Instagramie. Jednocześnie wbił szpilę TVP. 'Tego nie da się wymazać'Teatr Telewizji wsparł WOŚP na Instagramie. Jednocześnie wbił szpilę TVP. 'Tego nie da się wymazać' Fot. Screen Instagram Teatr Telewizji

Kraków. 'Won stąd, wara stąd'. Tak ksiądz przepędzał wolontariuszkę WOŚP sprzed kościoła Kraków. "Won stąd, wara stąd". Tak ksiądz przepędzał wolontariuszkę WOŚP

TVP w przeszłości wymazywała serduszka WOŚP. Teatr Telewizji pokazał, co o tym myśli i wsparł orkiestrę

W przeszłości TVP ocenzurowała logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy m.in. w grudniu ub.r. podczas emisji "Wiadomości" w materiale o spędzaniu świąt Bożego Narodzenia w Stanach Zjednoczonych. TVP później twierdziła, że nie był to zabieg celowy, zaś "błąd montażowy" - zasłonięty miał być znak handlowy, który rozmówczyni miała na ubraniu obok serduszka WOŚP.

Kolekcjoner Złotych Serduszek. Jarosław Peczka, wspierając WOŚP, wydał na nie ponad 2 mln zł Kolekcjoner Złotych Serduszek WOŚP. Jarosław Peczka wydał 2,5 mln zł

Te wyjaśniania mogłyby wydawać się całkiem sensowne, gdyby nie wcześniejsze dokonania TVP w zamazywaniu serduszek WOŚP i umniejszaniu zasług orkiestry oraz Jerzego Owsiaka. W 2017 roku serduszko WOŚP wymazano z kurtki posła Platformy Obywatelskiej  Arkadiusza Myrchy, a tematowi zbiórki poświęcono zaledwie 14 sekund. Z kolei w styczniu ub.r. "Wiadomości" poświęciły ponad sześć minut na krytykę Jerzego Owsiaka i tylko trzydzieści sekund na omówienie Finału WOŚP 2020.

Od 2016 roku telewizja publiczna nie emituje relacji z Finałów WOŚP.

Teatr Telewizji to instytucja Telewizji Polskiej, zajmująca się produkcją i emisją telewizyjnych spektakli teatralnych.

Więcej o: