Tom Ellis nie zagra Lucyfera w nowym serialu Netfliksa. Dlaczego zamiast niego pojawi się aktorka z "Gry o tron"?

Tom Ellis podbił serca widzów dzięki głównej roli w popularnym serialu "Lucyfer". Jego postać pojawia się także w innej serii realizowanej przez Netflix, która w dodatku powstaje na bazie twórczości tego samego autora, czyli Neila Gaimana. Jednakże w "Sandmanie" Lucyfera zagra już nie Ellis, a znana z "Gry o tron" Gwendoline Christie. To zdziwiło jednego z czytelników tak bardzo, że zapytał pisarza, skąd taka decyzja.

"Lucyfer" to produkcja, która powstała na bazie komiksu autorstwa Neila Gaimana i Sama Kietha. Cieszyła się tak dużą sympatią widzów, że kiedy kilka lat temu telewizja Fox ogłosiła, że kończy serial kręcić po trzecim sezonie, widzowie zorganizowali szeroko zakrojoną akcję w sieci "Save Lucifer". Ta skończyła się tak, że prawa do ekranizacji tytułu opartego na komiksie pomysłu Neila Gaimana wykupił Netflix i nakręcił jeszcze dwa sezony z tą samą obsadą. Zachęcona sukcesem serii, platforma wykupiła prawa do ekranizacji "Sandmana" innego - kultowego w dodatku - komiksu Neila Gaimana. I choć w tej historii także pojawia się postać Lucyfera, to zagra ją już zupełnie ktoś inny.

Zobacz wideo "Lucyfer". Zwiastun piątego sezonu zdradza największy twist serialu

Dlaczego Tom Ellis nie zagra już Lucyfera?

Neil Gaiman jest nie tylko pisarzem, lecz także wziętym scenarzystą i angażuje się w produkcje telewizyjne oraz filmowe. Pracuje także nad ekranizacją "Sandmana" dla Netfliksa i wyjaśnił na portalu Tumblr jednemu z czytelników, dlaczego tym razem zdecydował się obsadzić w roli Lucyfera znaną z roli Brienne z Tarthu Gwendoline Christie. W jego wpisie czytamy:

Teologia i kosmologia 'Lucyfera' znacząco różni się od tego, co mamy w 'Sandmanie'. 'Lucyfer' czerpie inspiracje z 'Sandmana', ale nie da się tej postaci łatwo przemodernizować, żeby znowu pasowała do świata Sandmana. Wydawało nam się, że łatwiej i fajniej będzie to zrobić tak, że Lucyfer w 'Sandmanie' bardziej będzie przypominać... cóż, Lucyfera z 'Sandmana'.

Dlaczego Tom Ellis nie zagra Lucyfera?Dlaczego Tom Ellis nie zagra Lucyfera? Tumblr / Neil Gaiman odpowiada

Tutaj należy wyjaśnić, że w pierwszej kolejności na rynku ukazał się komiks "Sandman", który publikowany był w serii Vertigo DC od 1989 roku. To opowieści o Śnie, władcy krainy marzeń sennych, postaci wzorowanej na znanym z niemieckiego folkloru Piaskunie. W opowieści Gaimana najczęściej nazywany jest Morfeuszem, choć przybiera także inne imiona. Pochodzi z rodziny Nieskończonych - to rodzeństwo, a każdy z nich jest personifikacją jednego z elementów rzeczywistości. Mamy więc Sen, a także Los, Śmierć, Zniszczenie, Rozpacz, Pożądanie i Malignę, która wcześniej była Marzeniem. Sen wydostaje się na wolność po latach spędzonych w niewoli brytyjskiego maga. Teraz musi podnieść z ruiny swoje królestwo, a także zmierzyć się z konsekwencjami swoich błędów z przeszłości.

W historii faktycznie przewija się także postać Lucyfera, a czytelnicy tak go polubili, że powstał osobny poświęcony mu komiks. I to ta nowa seria stała się podstawą scenariusza do serialu, w którym główną rolę zagrał Tom Ellis. Neil Gaiman na Twitterze dodał także, że serial "Lucyfer" i "Sandman" nie mogą dziać się w tym samym uniwersum z powodu rzeczy, które już wydarzyły się w fabule tego pierwszego.

W obsadzie nowej produkcji poza Gwendoline Christie w roli Lucyfera zagrają także: Tom Sturridge jako Sen, Vivienne Acheampong jako Lucienne, Charles Dance jako Roderick Burgess, Sanjeev Bhaskar jako Kain, Asim Chaudhry jako Abel i Boyd Holbrook jako Koryntczyk.

Więcej o: