Maja Ostaszewska, Arkadiusz Jakubik, problemy małżeńskie i zaginięcie. Jest wideo z "Klangora"

Dramat rodzinny z kryminalną historią w tle, a w obsadzie m.in. Arkadiusz Jakubik i Maja Ostaszewska - "Klangor" zapowiada się bardzo interesująco. Będzie można go oglądać od 26 marca w Canal+ Premium i online. Teraz pojawił się pierwszy materiał filmowy.

- "Klangor" to z jednej strony kryminalna opowieść o poszukiwaniach zaginionej dziewczyny, z drugiej historia jej najbliższych, którzy nagle znajdują się w środku realnego dramatu - mówi o serialu reżyser Łukasz Kośmicki.

W tej ośmioodcinkowej oryginalnej produkcji Canal+ pojawią się również: Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska, a obok nich Maciej Musiał, Katarzyna Gałązka, Matylda Giegżno czy Magdalena Koleśnik. Zdjęcia do produkcji zakończyły się w grudniu 2020 roku, a plan realizowany był w m.in.: Świnoujściu, Łodzi i Warszawie. 

Omar Sy w serialu 'Lupin', NetflixNiezwykła kariera Omara Sy. Jak stał się międzynarodową gwiazdą?

"Klangor" - nowy serial Canal+. O czym będzie?

W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka (Matylda Giegżno), córka psychologa więziennego (Arkadiusz Jakubik). Ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Dramatyczną sytuację, w której jest jego rodzina (Maja Ostaszewska, Katarzyna Gałązka), pogłębia kryzys ich wzajemnych relacji, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. Tymczasem wokół sprawy narasta zmowa milczenia.

Zobacz wideo "Klangor" - Canal+ zapowiada swój nowy serial

- Maja Ostaszewska i Arek Jakubik zagrali małżeńską parę na zakręcie, która musi zmierzyć się z najtrudniejszą sytuacją w życiu. Ich dwie nastoletnie córki o skrajnie różnych charakterach nie przepadają za sobą, a rywalizacja między nimi prowadzi do eskalacji konfliktu. Choć zdjęcia były trudne i intensywne, to mam z nich jak najlepsze wspomnienia. Jednym z powodów była praca z fascynującymi aktorami - a byli to nie tylko ci znani i uznani, ale też absolutni debiutanci. I choć na planach filmowych bywam od wielu lat, to chyba pierwszy raz widziałem, by tak wielu z nich tak blisko związało się ze swoimi bohaterami, często po prostu nimi byli - wspomina Kośmicki, który ma na koncie film "Ukryta gra" z Billem Pullmanem i Robertem Więckiewiczem.

Arkadiusz Jakubik: Dziś najbardziej boję się, że ktoś, tak jak w "Królu", wyciągnie broń, zacznie strzelać i będą ofiary >>

Oryginalny scenariusz "Klangora" autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego, powstał w ramach Canal+ Series Lab - programu skierowanego do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych, zawodowo tworzących i rozwijających seriale telewizyjne. Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik, za scenografię Agata Stróżyńska, charakteryzację Iza Andrys, kostiumy Małgorzata Fudala, montaż Wojciech Mrówczyński oraz Piotr Kmiecik, muzyka jest autorstwa Mikołaja Trzaski. Serial będzie można oglądać od 26 marca na CANAL+ PREMIUM oraz online na canalplus.com.

Piotr Jedliński podczas pierwszego dnia funkcjonowania Radia Nowy Świat. Warszawa, 10 lipca 2020Radio Nowy Świat. Były prezes krytykuje stację: Nie robią nic, żeby odskoczyć od konkurencji

Więcej o: