Msza święta online na żywo 14 lutego - gdzie obejrzeć?

Msza święta na żywo transmitowana będzie w niedzielę na wybranych kanałach telewizyjnych, ale także w radio i internecie.

Msza 14 lutego: wspomnienie świętego Walentego

14 lutego podczas mszy świętej w kościele obchodzimy wspomnienie świętego Walentego, który jest patronem bardzo popularnego Dnia Zakochanych. Mało kto jednak pamięta, że święty ten jest też patronem osób chorych psychicznie czy cierpiących na epilepsję. Warto w tym dniu wybrać się do kościoła, jednak należy pamiętać o obowiązujących limitach i zasadach sanitarnych. W świątyniach może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 15 m².  Wierni zobowiązani są poza tym do osłaniania ust i nosa, a także w miarę możliwości do zachowywania dystansu i częstej dezynfekcji rąk. 

W święta nakazane wierni mają obowiązek uczestniczyć w liturgii. Zdjęcie ilustracyjne, Christos Tsitselis/shutterstock.comŚwięta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Transmisja mszy: gdzie obejrzymy mszę św?

Tradycyjnie, jak co tydzień widzowie mogą obejrzeć transmisję mszy świętej w wybranych stacjach telewizyjnych. W niedzielę, 14 lutego, program prezentuje się następująco:

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13.00 - TVP Polonia - Msza święta z kolegiaty pw. św. Antoniego i sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce

Msza św na żywo w radio

Także stacje radiowe umożliwiają wiernym za pomocą swoich audycji, uczestnictwo w niedzielnej mszy świętej. O 9.05 transmisja na żywo z Bazyliki Krzyża świętego w Warszawie będzie emitowana na Programie Pierwszym Polskiego Radia. Mszy świętej na żywo w radio można także szukać w lokalnych rozgłośniach radiowych, jak Radio Jasna Góra czy Radio Niepokalanów.

Filmy o tematyce religijnej - które są warte obejrzenia?

Msza online: gdzie szukać transmisji?

Msze online to również konsekwencja pandemii koronawirusa. Wiele osób korzysta z możliwości uczestnictwa w nabożeństwach za pośrednictwem internetu. Jest to możliwe dzięki licznym parafiom, które zdecydowały się na regularne prowadzenie transmisji internetowych z odbywających się w nich uroczystości. Jedną z nich jest Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie, która już od wiosny ubiegłego roku cyklicznie transmituje msze niedzielne i nie tylko. Podobne inicjatywy podejmują także mniejsze parafie.

Zobacz wideo Wiedzieliście o tym?
Więcej o: