Netflix. "Bridgertonowie" już nie są najczęściej oglądanym serialem w sieci. Wygrało karate

Według analiz firmy Nielsen kostiumowy serial "Bridgertonowie" stracił miano najczęściej oglądanego serialu w sieci. W najnowszym rankingu podliczającym sumę minut, którą widzowie spędzili przed ekranem, palmę pierwszeństwa zgarnęła inna produkcja Netfliksa - najnowszy sezon serialu "Cobra Kai" czyli kontynuacji kultowej serii filmów "Karate Kid".

Firma Nielsen regularnie śledzi dane na temat oglądalności i zwyczajów widowni, a wyniki swoich obserwacji publikuje. Z najnowszego zestawienia najpopularniejszych seriali oglądanych w sieci wynika, że teraz amerykańscy widzowie szaleją za karate. Spędzili blisko 2,61 miliarda minut na Netfliksie, by obejrzeć trzeci sezon "Cobra Kai". To rekord, jaki w badaniu nie padł od blisko pięciu miesięcy prowadzenia pomiarów oglądalności na platformach streamingowych. 

Rekord oglądalności "Bridgertonów" pobity

"Cobra Kai" to obecnie najczęściej oglądana produkcja w sieci. To też serialowa kontynuacja popularnych filmów z serii "Karate Kid". Spotykamy po latach znajomych bohaterów, Johnny'ego Lawrence'a i Daniela LaRusso: do odgrywania postaci wrócili też Ralph Macchio i William Zabka. Ich życiorysy potoczyły się bardzo odmiennie. LaRusso prowadzi owocny biznes i ma dwójkę dzieci, a pokonany przez niego przed laty Lawrence znajduje się na życiowym zakręcie - do tego wszystkiego mistrz Miyagi nie żyje. Kiedy jednak na drodze Johnny'ego staje dzieciak, który prosi go o pomoc i naukę karate, ten decyduje się otworzyć ponownie dojo Cobra Kai. Stare konflikty ożywają, a na scenie pojawiają się też nowi gracze - produkcja przypadła do gustu widzom tak bardzo, że od 2018 roku Netflix pokazał już trzy sezony. I właśnie ten najnowszy pobił rekord oglądalności w zestawieniu Nielsena.

Zobacz wideo "Cobra Kai" pobiła rekord "Bridgertonów"

Sukces "Cobra Cai" jest faktycznie znaczący. Przypomnijmy, że "Bridgertonowie" to romantyczny i skandalizujący serial, który inspirowany jest bestsellerowymi powieściami autorstwa Julii Quinn. Produkcja tak bardzo spodobała się widzom Netfliksa, że w ciągu miesiąca od premiery obejrzało ją ponad 82 miliony widzów mln osób z całego świata - to ustanowiło rekord w historii platformy (poprzednim rekordzistą był "Wiedźmin" z 72 milionami). A jak podlicza Nielsen, w drugim tygodniu od premiery oglądano "Bridgertonów" łącznie 2.65 miliarda minut - co czyniło z tej produkcji najchętniej oglądany serial w streamingu.

W pierwszym sezonie śledziliśmy losy Daphne Bridgerton (Phoebe Dynevor), najstarszej córki potężnej familii, która wkracza na pełną konkurentek scenę małżeńską Londynu w epoce regencji. Pomimo dobrego startu panna nie może znaleźć odpowiedniego kandydata, bo jej brat odprawia wszystkich absztyfikantów z kwitkiem. Kiedy zaczynają się niepochlebne plotki o Daphne, do akcji wkracza zbuntowany książę Hastings (Regé-Jean Page): zdeklarowany kawaler uważany za najlepszą możliwą partię. Oboje niezbyt palą się do związku, ale zmęczeni towarzyskimi oczekiwaniami zawierają sojusz. I teraz ta produkcja w rankingu oglądalności na amerykańskim rynku zajmuje miejsce drugie z wynikiem 1,67 miliarda obejrzanych minut.

Na miejscu trzecim uplasował się kolejny przebój Netfliksa, "Chilling Adventures of Sabrina" - tutaj widzowie poświęcili 786 milionów minut na seans. Zaraz potem wkracza "The Crown" z wynikiem 494 mln minut. 475 milionów minut widzowie przesiedzieli z kolei przed serialem "Virgin River" (też od Nefliksa), a na miejscu szóstym znajduje się jedyna w zestawieniu produkcja Disney+ czyli głośne "The Mandalorian" (411 mln minut), które też w innym zestawieniu zyskało miano najczęściej piraconego serialu roku 2020. Na dalszych miejscach uplasowały się kolejne produkcje od Netfliksa: "Gambit królowej" (392 mln min), "Koci Domek Gabi" (380 mln min), "The Great British Baking Show" (323 mln min) oraz poprowadzona przez Nicolasa Cage'a "Historia wulgaryzmów" (314 mln min). Dane badania oglądalności obejmują okres od 28 grudnia 2020 roku do 3 stycznia 2021 roku.

10 najdłużej oglądanych seriali oryginalnych na VOD na początku 2021 roku

  • "Cobra Kai" (Netflix)
  • "Bridgertonowie" (Netflix)
  • "Chilling Adventures of Sabrina" (Netflix)
  • "The Crown" (Netflix)
  • "Virgin River" (Netflix)
  • "The Mandalorian" (Disney+)
  • "Gambit królowej" (Netflix)
  • "Koci Domek Gabi" (Netflix)
  • "The Great British Baking Show" (Netflix)
  • "Historia wulgaryzmów" (Netflix)
Więcej o: