Msza święta online na żywo 21 stycznia - gdzie obejrzeć?

Msza święta online na żywo w niedzielę 21 lutego. Sprawdź plan transmisji telewizyjnych i radiowych.

Msza 21 lutego: kiedy zniesienie ograniczeń?

Niedzielna msza jest obowiązkiem każdego praktykującego katolika. W ostatnich miesiącach uczestnictwo w kulcie religijnym jest jednak mocno utrudnione przez obowiązujące limity wiernych. Od dłuższego czasu obowiązuje zasada, że w świątyni może przebywać maksymalnie 1 osoba na 15 m², co poważnie ogranicza liczbę wiernych na mszy. 

W ostatnich tygodniach mamy jednak do czynienia z powolnym luzowaniem obostrzeń. Najmłodsi uczniowie wrócili do szkół, otwarto galerie, kina, teatry, hotele. Jeśli chodzi o kult religijny, to obecnie obowiązujące zasady zostały podtrzymane do 28 lutego. Po tym terminie możemy spodziewać się zmian. 

Filmy o tematyce religijnej - które są warte obejrzenia?

Transmisja mszy w telewizji

Epidemia koronawirusa spowodowała, że część wiernych z różnych powodów musiała zrezygnować z osobistego uczestnictwa we mszy. Naprzeciw ich potrzebom wychodzą wybrane stacje telewizyjne, które regularnie transmitują mszę na swoich kanałach. W najbliższą niedzielę mszę obejrzymy o następujących porach:

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13.00 - TVP Polonia - Msza święta z kościoła akademickiego KUL pw. Świętego Krzyża w Lublinie

Ponadto o godzinie 8.00 na kanale TVP Historia można obejrzeć transmisję liturgii grekokatolickiej z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego we Wrocławiu. 

Msza św na żywo w radio

Jak co tydzień swoje transmisje mszy św na żywo prowadzić będą także rozgłośnie radiowe. Tego typu audycje są przede wszystkim domeną lokalnych stacji katolickich, które można znaleźć niemalże w każdej diecezji w Polsce. Dla odbiorców, którzy nie mają w swoim zasięgu takiej stacji, pozostaje skorzystanie z ogólnodostępnego Programu Pierwszego Polskiego Radia, który nadaje mszę z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie w każdą niedzielę o 9.05.

W święta nakazane wierni mają obowiązek uczestniczyć w liturgii. Zdjęcie ilustracyjne, Christos Tsitselis/shutterstock.comŚwięta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Msza online w internecie

Najprostszym i najwygodniejszym rozwiązaniem pozostaje skorzystanie z mszy świętej online w internecie. Większość parafii na swoich stronach internetowych lub profilach społecznościowych udostępnia informacje na temat prowadzonych transmisji. Taką inicjatywę już od niemal roku podtrzymuje Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie, ale także wiele mniejszych, lokalnych parafii. Prawie o każdej porze dnia możemy z kolei skorzystać z transmisji mszy za pośrednictwem portalu msza-online.net, gdzie w jednym miejscu znajdziemy odnośniki do transmisji z kościołów w całej Polsce i poza jej granicami. 

Zobacz wideo Wiedzieliście o tym?
Więcej o: